Tessa a Hardin stoja pred veľkým rozhodnutím | After: Puto RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

After: Puto RECENZIA

After: Puto RECENZIA – Najnovšie pokračovanie série After dorazilo pred pár dňami do kín. Štvrtý diel romantického zážitku After: Puto je plný drámy, intríg a prelomových životných udalostí. Režisér Castille Landon sa opäť stretol s hercami Josephine Langford a Hero Fiennes Tiffin a spoločne sa pustili do najnovšej adaptácie knižnej predlohy od autorky menom Anna Todd.

Tessa a Hardin stoja na životnej križovatke a každý z nich sa vydáva iným smerom. Ich láska, ktorá mala byť osudová, sa preklopila do nešťastia a hádok. Vyzerá to, že pre nich už neexistuje žiaden spoločný šťastný koniec. Je tomu ale naozaj tak?

After: Puto kiná
Zdroj: sportskeeda.com

Kde nás zanechal tretí diel?

Na konci tretieho filmu sme sa dozvedeli, že Tessa nemôže mať deti a Hardinovi celý život jeho rodina klamala o svojom biologickom otcovi. Stále zaľúbený pár je práve v Londýne na svadbe Hardinovej mami a napriek všetkým problémom a úskalím sa musí tváriť šťastne a podporne.

Obe postavy už nie sú malí zaľúbení a bezstarostní pubertiaci, ako tomu bolo v prvom filme. Vyrástli a dospeli. Tessa nabrala sebavedomie a smeruje k vysnívanému nezávislému životu silnej ženy. Hardin sa už taktiež nespráva ako rozmaznaný fagan a pomaly sa učí porozumieť reálnemu svetu za stenami svojho bohatstva.

After: Puto
Zdroj: Bontonfilm Slovensko

After: Puto – štvrtá kapitola

Vo štvrtom filme sa však Hardinova náladovosť opäť vyplaví na povrch po tom, ako zistí, že mu celá rodina klamala. Tessa odchádza so zlomeným srdcom späť do Ameriky, kde na ňu čaká ďalšia katastrofa. Následne sa jej Hardin snaží byť oporou, avšak zdá sa, že je už neskoro a Tessa oňho už nestojí.

Hardin sa napriek tomu nevzdáva a verí v ich lásku naďalej. Okrem toho sa snaží pracovať aj na sebe a stať sa lepším človekom pre seba aj pre ňu. Snaží sa už toľko nepiť, prestal lietať za každým dievčaťom, čo sa len pozrie jeho smerom a dokonca sa zapojil do terapie.

After: Puto
Zdroj: Bontonfilm Slovensko

Čoho sme sa teda dočkali?

Minulý rok som na konci svojej recenzie prejavila nádej vo štvrtý film zo série. O to viac som bola sklamaná tým, aké zlé toto pokračovanie bolo. Síce sme sa konečne dočkali prerodu postáv, avšak bolo by veľmi hlúpe myslieť si, že sa príbeh stane pre to rozumnejším a plynulejším.

Čo je ale prekvapením je, že Hardin je zrazu ten rozumnejší a Tessu viac riadi sex než rozum. A to napriek tomu, že už pozná ich príbeh, ktorý bol plný hádok, sexu a ďalších hádok. Niečo ju však stále k nemu ťahá. Niečo, čomu nikto, ani divák, nerozumie.

Tessa a Hardin
Zdroj: cine-max.sk

Kto je kto?

Okrem absolútne iracionálneho vývoja udalostí v ich vzťahu nesie film aj ďalšie nedostatky. Jeho príbeh je nekonzistentný a preskakuje z jednej drámy do druhej. Pri štvrtom „obrovskom“ nešťastí je divák už otrávený a nedokáže to poriadne prežívať.

Rodičia (či už vlastní alebo nevlastní) sú veľmi nerozpoznateľní a človek sa v nich stráca. Počas filmu som dostala nejednu otázku, či sa práve dívame na Vanca alebo Kena alebo koho, a sama som nevedela odpovedať. Častou zmenou prostredia príbehu s rovnako vyzerajúcimi postavami tak vznikal obrovský zmätok a film sa stal rébusom na rozlúštenie.

Tessa a Hardin
Zdroj: fangirlish.com

After: Puto RECENZIA – Zhrnutie

Film After: Puto nám nepriniesol nič nové. Žiadna zo situácií nedostala poriadne rozuzlenie a… ako inak… opäť sme sa nedočkali záveru. Čaká nás len ďalší diel, pravdepodobne opäť o rok. Na ten si však už asi spravím hodinovú detektívnu rešerš všetkých postáv, keďže bez nej je divák očividne úplne stratený. Preto hodnotím tento film 4/10.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -