Všetky epizódy animovaných Star Wars seriálov Clone Wars a Rebels, ktoré je dobré vidieť pred seriálom Ahsoka

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Dôležité animované epizódy, ktoré si pozrieť pred seriálom Ahsoka

Už o pár dní začne vychádzať nový hraný Star Wars seriál. Tie sú v posledných rokoch takmer jediným obsahom, ktorý z tohto sveta dostávame. Všetky sú nejako prepojené, pričom seriál Ahsoka bude prepojený nielen s tými hranými, ale aj animovanými. Preto vám prinášame zoznam, v ktorom sú všetky dôležité animované epizódy, ktoré nám pomôžu pochopiť, kto je Ahsoka Tano (Rosario Dawson) a ako sa dostala tam, kde je.

Ide o dva animované seriály – Star Wars: The Clone Wars a Star Wars Rebels. Predstavili nám totiž Ahsoku aj postavy, ktoré sa v jej hranom seriáli ukážu. Z Clone Wars by sa v hranej verzii mali ukázať Anakin Skywalker (Hayden Christensen) a robot Huyang (David Tennant). Z Rebels to budú Sabine Wren (Natasha Liu Bordizzo), Hera Syndulla (Mary Elizabeth Winstead), Ezra Bridger (Eman Esfand) aj Admirál Thrawn (Lars Mikkelsen).

The Clone Wars, 5. séria, epizóda 20 („The Wrong Jedi“)

Ahsoka v Clone Wars dôležité animované epizódy
Zdroj: starwars.com

Dej: Záverečná epizóda štvorčasťovej dejovej línie, počas ktorej je Ahsoka obvinená z bombardovania kláštora Jediov. Stojí pred súdom, ktorý vedie admirál Tarkin, a hrozí jej rozsudok smrti. Do toho všetkého sa jej otočil chrbtom aj Rád Jediov. Ahsokina viera v nich sa nenapraviteľne otrasie a jej ťažké rozhodnutia navždy zmenia jej budúcnosti.

Dôvod: Epizóda je dôležitá pre pochopenie Ahsokinho odchodu z Rádu Jediov. Zároveň ukazuje aj dôležitý vzťah medzi ňou a jej majstrom Anakinom. Ten po tejto časti už totiž nikdy nebol rovnaký ako predtým.

The Clone Wars, 7. séria, epizódy 9-12 (dejová línia „The Siege of Mandalore“)

Ahsoka vs Maul dôležité animované epizódy
Zdroj: nerdist.com

Dej: Posledné štyri epizódy poslednej série sa zamerali z veľkej časti práve na Ahsoku. Simultánne totiž idú s udalosťami filmu Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov, v ktorom sme videli pohľad Anakina a Obi-Wana Kenobiho. Ahsoka sa počas týchto epizód spája s Bo-Katan Kryze, aby porazili Dartha Maula, ktorý kraľuje Mandaloru. Tieto epizódy zároveň ukazujú aj Ahsoku počas Order 66.

Dôvod: Začiatok jej priateľstva/spojenectva s Bo-Katan Kryze. Taktiež aj pochopenie toho, ako a kde prežila udalosti filmu Pomsta Sithov, ako aj to, o čo počas tohto obdobia prišla.

Rebels, 1. séria, epizóda 15 („Fire Across the Galaxy“)

Kanan Jarrus vs Grand Inquisitor
Zdroj: mynockmanor.com

Dej: V tejto epizóde sa skupinka Ghosta prvýkrát stretne priamo zoči-voči Impériu, keďže proti nim stojí samotný Grand Inquisitor. Ahsoka sa v nej síce ukáže minimálne, no práve jej angažovanie sa malú skupinku rebelov zachráni.

Dôvod: Ide o Ahsokin debut v tomto seriáli, ktorý sa na rozdiel od The Clone Wars na ňu zameriava menej. Zároveň sme z epizódy pochopili to, čo práve Ahsoka robí a aká je jej úloh v rebélii proti Impériu.

Rebels, 2. séria, epizóda 18 („Shroud of Darkness“)

Ahsoka Anakin Skywalker
Zdroj: starwars.com

Dej: Ahsoka, Ezra a Kanan Jarrus sa vrátia do Chrámu Jediov na planéte Lothal, kde každý prežije rôzne, nezabudnuteľné skúsenosti, zážitky a vidiny. Ahsoka v tejto epizóde taktiež povie Ezrovi viac o svojom bývalom majstrovi Anakinovi.

Dôvod: Napomáha k porozumeniu vzťahu Ahsoky a Anakina. Ponárame sa viac do jej spomienok na neho, ako aj do viny, ktorú cíti, lebo odišla od neho a Jediov. V tejto epizóde taktiež začne tušiť, že sa z Anakina stal Darth Vader.

Rebels, 2. séria, epizódy 21-22 („Twilight of the Apprentice“)

Ahsoka vs Darth Vader
Zdroj: multiversitycomics.com

Dej: Dve epizódy (alebo jeden televízny film), ktoré uzatvárajú druhú sériu, nám predstavia stret bývalého majstra a padawanky. Ahsoka sa stretne so svojím bývalým majstrom Anakinom, ktorý je teraz Darth Vader. Avšak nepríde milé zvítanie, práve naopak – smrtiaci súboj.

Dôvod: Ahsoka si stopercentne potvrdí to, že z Anakina sa stal Vader. Emotívny a smutný moment medzi bývalými priateľmi, ktorý Ahsoku taktiež veľmi poznačil.

Rebels, 4. séria, epizóda 13 („A World Between Worlds“)

Ahsoka World behind Worlds dôležité animované epizódy
Zdroj: imdb.com

Dej: Ezra v Chráme Jediov objaví priestor v Sile, ktorý sa nachádza medzi svetmi. Je mimo bežný čas a priestor, vďaka čomu je v ňom možné v podstate cestovať v čase.

Dôvod: Zistíme, ako Ahsoka prežila vraždený súboj s Darthom Vaderom. Zároveň sa povráva, že Svet medzi Svetmi bude mať dôležitú úlohu v seriáli Ahsoka.

Rebels, 4. séria, epizódy 15-16 („Family Reunion – and Farewell“)

Ahsoka Tano
Zdroj: sk.pinterest.com

Dej: Záverečné epizódy seriálu Rebels vedú ku konečnému boju medzi rebelskou bunkou na Lothale vedenou Ezrom a Impériom, ktoré v tomto boji zastupuje veľkoadmirál Thrawn.

Dôvod: Ahsoka sa ukázala v epilógu, ktorý sa odohráva niekoľko rokov po boji medzi Ezrom a Thrawnom. Vyzeralo to tak, že je to príprava alebo teasing na nejaký nasledujúci seriál, zrejme práve Ahsoku.

Ďalšie epizódy, ktoré vám pomôžu viac pochopiť postavu Ahsoky

Aj keď predošlé epizódy sú dôležité na pochopenie toho, ako sa Ahsoka stala tým, kým sa stala, nie sú to jej jediné epizódy. Tieto sú dobré pre tých, ktorí chcú viac pochopiť charakter a vidieť rast Ahsoky, ako si ju aj na obrazovkách užiť viac. Ideálnym je preto určite aj animovaný film Star Wars: The Clone Wars, v ktorom vlastne Ahsoka debutovala.

Ďalším projektom, ktorého epizódy dobre dotvárajú jej charakter, je prvá séria animovaného seriálu Star Wars: Tales of the Jedi. Polovica série bola zameraná na ňu, konkrétne epizódy 1, 5 a 6. Vidíme v nich jej detstvo, výcvik aj obdobie po Order 66.

Ahsoka Tano Clone Wars dôležité animované epizódy
Zdroj: starwars.com

Ďalšie epizódy seriálu The Clone Wars, ktoré vám lepšie pomôžu porozumieť Ahsoke:

 • 1. séria, epizóda 2 („Rising Malevolence“)
 • 1. séria, epizóda 19 („Storm Over Ryloth“)
 • 2. séria, epizóda 11 („Lightsaber Lost“)
 • 3. séria, epizóda 15 („Overlords“)
 • 3. séria, epizóda 16 („Altar of Mortis“)
 • 3. séria, epizóda 17 („Ghosts of Mortis“)
 • 3. séria, epizóda 21 („Padawan Lost“)
 • 3. séria, epizóda 22 („Wookiee Hunt“)
 • 4. séria, epizóda 14 („A Friend in Need“)
 • 5. séria, epizóda 17 („Sabotage“)
 • 5. séria, epizóda 18 („The Jedi Who Knew Too Much“)
 • 5. séria, epizóda 19 („To Catch a Jedi“)
 • 7. séria, epizóda 5 („Gone with a Trace“)
 • 7. séria, epizóda 6 („Deal No Deal“)
 • 7. séria, epizóda 7 („Dangerous Debt“)
 • 7. séria, epizóda 8 („Together Again“)
ahsoka tano
Zdroj: wallup.net

Ďalšie epizódy seriálu Rebels, ktoré sa viac zameriavajú na Ahsoku:

 • 2. séria, epizóda 1 („The Siege of Lothal Part 1“)
 • 2. séria, epizóda 2 („The Siege of Lothal Part 2“)
 • 2. séria, epizóda 4 („Relics of the Old Republic“)
 • 2. séria, epizóda 10 („The Future of the Force“)
 • 4. séria, epizóda 12 („Wolves and a Door“)

Toto boli dôležité animované epizódy, ktoré je dobré vidieť pred seriálom Ahsoka na pochopenie jeho komplexnej a zaujímavej hlavnej postavy. Dáte šancu kresleným seriálom a pozriete si ich, alebo ich máte už dávno pozreté?

Zdroj: gamesradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -