Kam sa Ahsoka dostala na konci štvrtej epizódy svojho seriálu a ako to, že sa stretla s [SPOILER]?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Článok obsahuje spoilery zo štvrtej epizódy seriálu Ahsoka. Ak ste ju ešte nevideli, ďalej čítajte iba na vlastné riziko alebo sa k článku vráťte po jej pozretí.

Štvrtá epizóda seriálu Ahsoka – kam nás zaviedol jej záver?

Aj keď sa to zdá až príliš rýchlo, seriál Ahsoka je už v polovici. Nová epizóda nám preto predviedla nielen niekoľko zaujímavých súbojov, ale odhalila aj nové informácie. Štvrtá epizóda nás taktiež na konci vzala naozaj do zvláštneho medzi-sveta, v ktorom Ahsoka Tano (Rosario Dawson) stretla svojho bývalého majstra Anakina Skywalkera (Hayden Christensen).

Nešlo ale o jediné zaujímavé odhalenie. Epizóda nám ešte prezradila napríklad to, kto bol Marrok. Nakoniec šlo o muža, možno aj Nočného brata z Dathomiru, ktorý bol pod vplyvom zelenej pary – mágie – Nočnej sestry Morgan Elsbeth (Diana Lee Inosanto). Ďalej sme sa dozvedeli napríklad aj to, že celú Sabininu rodinu vyvraždili počas Pádu Mandaloru.

Ahsoka World behind Worlds
Svet medzi svetmi; Zdroj: imdb.com

Vo Svete medzi svetmi čakalo Ahsoku prekvapenie

Späť ale k záveru časti, ktorý bol určite najzaujímavejším. Po tom, čo Ahsoka prehrala súboj s Baylanom Skollom (Ray Stevenson), spadla z útesu. Zrejme všetci na útese predpokladali jej smrť. Ahsoka sa však prebrala v akomsi čudesnom svete, ktorý sme prvýkrát videli v seriáli Star Wars Rebels. Malo by ísť totiž o Svet medzi svetmi (World Between Worlds), ktorý je mimo času aj priestoru.

Ahsoka bola chvíľu zmätená, až kým túto emóciu nenahradilo prekvapenie. Ahsoku totiž niekto oslovil jej niekdajšou prezývkou – „Ahoj, Snips.“ – a keď sa obrátila, zistila, že tam na ňu čaká jej bývalý majster Anakin Skywalker. Ukázal sa tak, ako si ho Ahsoka pamätala. A teda nie v robe Jediov ako na konci filmu Návrat Jediho, ale vo svojom bojovom úbore z filmu Pomsta Sithov.

Anakin Skywalker Ahsoka
Zdroj: polygon.com

Znamená prítomnosť Anakina to, že je Ahsoka mŕtva?

Anakin jej následne povedal ešte jednu vetu – že ju nečakal takto skoro. Chcú nám tvorcovia takto povedať, že Svet medzi svetmi je zároveň aj Podsvetím Sily, svetom, do ktorého idú duše mŕtvych Jediov? Anakin je určite už roky mŕtvy, no nevyzerá ako typický modrý duch Sily, čo je forma, v ktorej sa ukazujú niektorí mŕtvi Jediovia v reálnom svete.

To by teda mohlo znamenať, že Ahsoka zomrela pri páde (alebo je tesne medzi životom a smrťou). Ešte existuje druhá možnosť, a teda že vo Svete medzi svetmi dokážu bytosti nielen cestovať priestorom a časom, ale aj do iných „dimenzií“. A teda duch Anakina prišiel z Podsvetia Sily do Sveta medzi svetmi, aby stretol Ahsoku. Nech už je to ako chce, viac nám vysvetlí ďalšia epizóda, ktorá bude určite emotívna a pre fanúšikov naozaj skvelá.

Anakin Skywalker a Ahsoka Tano
Zdroj: book-of-heroes-and-villains.fandom.com

Okrem tohto všetkého, na konci epizódy zaznela ešte známa hudba Dartha Vadera. Možno nám tak sľubujú ďalší súboj medzi Vaderom a Ahsokou, ktorý sme videli už v Star Wars Rebels. Digitálne omladený Hayden Christensen ako ikonický Anakin Skywalker je v každom prípade späť a uvidíme, čo nové nám táto už mŕtva postava predvedie v ďalších epizódach.

Čo hovoríte na toto (ne)prekvapivé cameo vo Svete medzi svetmi? Zomrela podľa vás Ahsoka, vďaka čomu sa dostala do Sveta medzi svetmi?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -