Aké filmy pozeral Usáma bin Ládin? V počítači teroristu boli nájdené aj detské animáky Doba ľadová, Autá a mnoho ďalších!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prepadnutie útočiska celosvetovo známeho teroristu Usáma bin Ládina americkou armádou sa dodnes stalo kultúrne podstatným momentom v boji proti terorizme. Akcia v pakistanskej púšti sa odohrala 2. mája 2011 a netrvala ani 45 minút. Operácia ukončila 10-ročný lov na teroristu po útokoch z 11. septembra, na ktorých sa bin Ládin podieľal. Prirodzene, keďže šlo a dodnes ide o udalosť tak podstatnú, príbeh samotný sa už dočkal mnoho filmových prevedení – nielen dokumentárnych – čoho dôkazom je napríklad kriticky úspešná snímka 30 minút po polnoci. O teroristovi sme si teda mohli pozrieť už mnoho počinov. Zaujímalo vás však niekedy, aké filmy pozeral Usáma bin Ládin samotný? 

Zdroj: hdwalle.com

Aké filmy pozeral Usáma bin Ládin?

V novom oznámení nám CIA konečne odhalila väčšie množstvo dát z disku osobného počítača vodcu Al-Káidy. To znamená, že dodnes bola zverejnená už väčšina súborov, pričom niektoré z nich ostanú utajené aj naďalej kvôli vládnym dôvodom. Na veľké prekvapenie verejnosti sa teraz ukazuje, že Usáma bin Ládin bol veľkým fanúšikom animovaných filmov! Jeho počítač bol týmito počinmi zahltený, pričom medzi stiahnuté animáky patrili klasiky ako Doba ľadová, Autá, Mravec Z či Udatné kuriatko. Treba však mať na pamäti, že v úkryte sa v tom čase nachádzali aj malé deti.

Vodcu teroristov však zaujal aj superhrdinský žáner. Špecificky to bol animovaný Batman: Gotham Knight, ktorý slúžil ako výplň udalostí medzi prvým a druhým dielom trilógie Christophera Nolana. Obzvlášť ironické je, ako veľmi bol Temný rytier ovplyvnený útokom z 11. septembra.

Samozrejme však Usáma bin Ládin nemal vo svojom počítači len animované filmy. Taktiež sme sa dozvedeli, že večer si vedel spríjemniť sledovaním klasiky Traja mušketieri, alebo aj populárnym thrillerom Resident Evil. To však ani zďaleka nie je to najzvláštnejšie. Celkom určite vás totižto zvláštnym spôsobom rozosmeje fakt, že v počítači teroristu sa našla komédia Kde sa sakra ukrýva Usáma bin Ládin? režiséra Morgana Spurlocka. Normálne filmy potom dopĺňalo množstvo nešpecifikovaného porna.

Zdroj: bloodygoodhorror.com

Aspoň už konečne vieme, čo celé tie večery vo svojom úkryte Usáma bin Ládin porábal. Ktorý z filmov nájdených v počítači najznámejšieho teroristu vás prekvapil najviac?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -