Naozaj je Sheldon najmúdrejší? Zoradili sme postavy z Teória veľkého tresku podľa IQ

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najmúdrejšie postavy zo seriálu Teória veľkého tresku

Seriál Teória veľkého tresku (2007 až 2019) je založený na vedcoch, ktorí sú síce nesmierne inteligentní, no majú problém viesť normálny život. Napríklad Sheldon patrí medzi najväčších géniov svojej doby, napriek tomu sa hrá s vláčikmi. V tomto článku sa pozrieme na to, aké vysoké IQ má Sheldon a iné postavy zo seriálu Teória veľkého tresku. Niektoré hodnoty sú v sitkome priamo spomenuté, iné si musí divák odvodiť od kontextu a odhadnúť, no skalní fanúšikovia tak dokážu dať dokopy celkom presné poradie.

10. Bert Kibbler – IQ 110

Berta si môžete pamätať ako veľkého a neohrabaného geológa, ktorý sa z času na čas objavil v niektorých epizódach. Bol zamilovaný do Amy, neskôr si nabalil istú zlatokopku, keď sa mu podarilo získať grant v hodnote 500 000 dolárov. Už len to dokazuje, že vo svojej pracovnej oblasti je skvelý, no v skutočnom a hlavne milostnom živote je ako kôl v plote.

9. Penny – IQ 110

Toto vás zrejme prekvapilo, ale áno, Penny je rovnako múdra ako taký Bert. Možno ju nezaujímajú také veci ako chalanov, no napriek tomu je veľmi vynaliezavá a šikovná. Ako servírka síce nebola úspešná, no ako farmaceutickej reprezentantke sa jej darilo výborne. Dokonca zarábala viac ako Leonard a nepotrebovala na to ani diplom z vysokej školy. Pravdou je, že Penny je hlavne emočne inteligentná, čo sa vzťahov týka je veľmi vyspelá. Sheldon by to zrejme nepriznal, ale Penny vôbec nie je hlúpa.

8. Beverly Hofstadter – IQ 120

Beverly patrí medzi najmenej obľúbené postavy z kultového sitkomu. Poznáme ju ako Leonardovu matku, ktorá sa však ako jeho matka nikdy nechovala. Vďaka tomu, že je psychologička, používa len logickú „stranu“ svojho mozgu. Práve emočná nevyspelosť je dôvodom toho, prečo jej IQ nie je vyššie. Sheldona uznávala kvôli jeho inteligencii viac ako svojho syna, čo len dokazuje fakt, že si váži ľudí len podľa ich inteligenčného statusu. A ako povedal Stephen Hawking: „Ľudia, ktorí sa chvália svojím IQ, sú lúzri.“

7. Howard Wolowitz – IQ 140

Napriek tomu, že je Howard do polovice seriálu tvorcami zobrazovaný ako úchyl, v skutočnosti je veľmi inteligentný. Ako jediný sa dokázal vypracovať na astronauta, zostavoval častice rakiet, ktoré putovali do vesmíru a takisto vyštudoval jednu z najprestížnejších amerických škôl. Sheldon sa mu síce neustále vysmieval za to, že nemá doktorát, no Howard dokázal, že nikdy ani žiaden nepotreboval

6. Bernadette Rostenkowski-Wolowitz – IQ 160

Bernadette má doktorát a pracuje ako vedkyňa pre veľkú farmaceutickú spoločnosť. Ako jedna z mála doktorov v partii tak využíva svoje vzdelanie na zarábanie peňazí. To len znamená, že má nielen skvelé logické myslenie, ale takisto emočnú vyspelosť. Kvôli tomu, že v seriáli Teória veľkého tresku je plný géniov, sa jej vzdelanie taktiež podceňuje. Pravdou ale je, že z celej bandy zarába najviac. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Presne. IQ a EQ sú dve rôzne veci. Sheldon môže mať IQ aj 200 ale EQ má asi 30. Jednoducho 35 ročný muž so sociálnymi interakciami, skúsenosťami a schopnosťami ako 10 ročné decko. Nehovoriac o tom ako vágne, nejednoznačné a parcialne nie príliš zmyselné sú vlastne tie „veliciny“ IQ a EQ vlastne (ne)definované.

  2. No hate ale toto je 100% mimo to že beverly nemá eq neznamená že má iq 120, určite ďaleko viac. Bloncka je napísaná na 100 iq určite nie 110 a bernadette môže mať fakt hocikolko ale 160 je extrémne veľa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -