Už nikdy nebude rovnaký… Ako film Avengers: Endgame navždy zmenil MCU?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Po 11 rokoch a 22 filmoch sme sa „dočkali“ vyvrcholenia… Všetci sme sa naňho veľmi tešili, no zároveň sme smutní, pretože skončila jedna veľká kapitola. Samozrejme, môžeme sa tešiť na ďalšiu, dosť možno ešte viac veľkolepú, no to neznamená, že si nemôžeme pekne zaspomínať. Ako Avengers: Endgame zmenil MCU a čo nás kvôli týmto zmenám čaká v budúcnosti?

Článok obsahuje spoilery z filmu Avengers: Endgame!

Tvorcovia Avengers: Endgame
Zdroj: hk01.com

Ako Avengers: Endgame zmenil MCU?

Dnes sa pozrieme na dôležité udalosti z filmu, ktoré samé o sebe vo veľkom ovplyvnili budúcnosť MCU. Prakticky všetky súvisia s postavami, čomu sa nečudujeme. Tento príbeh by totižto bez úžasných postáv, ktoré milujeme, existovať nemohol. Práve preto sme pri sledovaní Avengers: Endgame naozaj dostali presvedčivý pocit, že sa pozeráme na koniec veľkej kapitoly – pretože šlo aj o koniec viacerých postáv. Čo konkrétne sa teda udialo?

Ako Avengers: Endgame zmenil MCU
Zdroj: medium.com, complex.com, fizidi.com

Žiadny Tony Stark

Samozrejme, skalní fanúšikovia už dávnejšie predpovedali smrť zakladateľa Avengers. Vidieť však na filmovom plátne finálne momenty Iron Mana, to bol srdcervúci zážitok. Popri tom si ale musíme uvedomiť dôležitosť toho, čo sa vlastne stalo: z MCU odišla hlavná postava.

Bol to práve Iron Man, kto v roku 2008 naštartoval tento ikonický filmový vesmír. Do Tonyho Starka sme sa pred vyše desaťročím zamilovali a odvtedy sme sledovali, ako sa jeho postava vyvíja, prechádza si ťažkými chvíľami a bojuje s pocitom viny. MCU teda prišlo o svoju dôležitú súčasť. V jeho mene však podľa všetkého bude pokračovať Pepper Potts, ktorá sa vo finálnej bitke Avengers: Endgame ukázala vo vlastnom obleku. Taktiež je tu Tonyho dcéra, Morgan Stark, ako aj Rhodey.

avengers: endgame recenzia
Zdroj: space.com

Žiadny Captain America

Aj keď sa niektorí diváci zamotali pri cestovaní časom, všetci pochopili, čo sa stalo so Steveom Rogersom. Po misii, kedy mal na svoje miesta vrátiť všetky kamene nekonečna, sa rozhodol, že si vyskúša život, ktorý mu Tony odporúčal. Ostal v minulosti a znova sa stretol s láskou svojho života a konečne sa dočkal vytúženého tanca s Peggy Carter. Dni hrdinstva boli za ním. Teraz prišiel čas na odpočinok s láskou vo svojom náručí.

Captain America si odžil spokojný a pokojný život, no stále tu ostala jedna vec, ktorú musel spraviť. Už celý zvráskavený sa vrátil na miesto, z ktorého kedysi cestoval časom a stretol sa so svojimi priateľmi, ktorých on nevidel desaťročia, zatiaľ čo oni jeho nevideli zopár sekúnd. A rovnako ako Tony, aj on dokázal, aby niekto pokračoval v jeho mene. Samovi Wilsonovi venoval svoj ikonický štít, čím sme spoznali nového Captaina Americu.

Black Widow v Soulworlde

Jedným z najviac tragických momentov filmu bola chvíľa, kedy sa pre dobro ostatných obetovala Natasha Romanoff. Je na to hneď niekoľko dôvodov. Najsmutnejšie však bolo to, že sme celý čas tušili, že Hawkeye alebo Black Widow musí zomrieť. Keď sa vydali nájsť Soul Stone, my sme už, samozrejme, vedeli, že na nich čaká Red Skull, ktorý bude vyžadovať obetu.

Najhoršie na tom bolo to, že sa musela obetovať jedna z dvoch postáv, ktoré si boli navzájom veľmi blízke. Akokoľvek sa Clint Barton snažil byť tým, kto zomrie pre dobro ostatných, Natashu zastaviť nedokázal a nakoniec to bola ona, kto sa obetoval. Black Widow si musela prejsť mnohými ťažkými situáciami, čo uvidíme aj v jej pripravovanom sólovom filme. Pravdepodobne pôjde o prequel, no stále je možné, že Marvel ešte zamieša karty.

Ako Avengers: Endgame zmenil MCU
Zdroj: marvel-movies.fandom.com

Asgardians of the Galaxy

Thor si už taktiež prešiel neskutočným množstvom ťažkých chvíľ. V predchádzajúcich príbehoch sledoval smrť prakticky každého, na kom mu kedy záležalo. Preto nás v Infinity War zlomilo, keď povedal: „Čo viac by som ešte mohol stratiť?“ A preto sme v Endgame mali pochopenie pre to, čo sa s Bohom hromu stalo. Je pochopiteľné, že sa dostal na absolútne dno. Akokoľvek vtipne sa film snažil tento vývoj postavy ukázať, skutočný fanúšik sa nesmial, ale plakal.

Všetko sa ale zmenilo, keď Thor cestoval do minulosti s Rocketom a stretol svoju matku v deň jej smrti. Tá mu povedala, že nič nie je stratené, a aj keď zlyhal v zastavení Thanosa, stále má možnosť byť svojím najlepším možným ja. Privolaním Mjolniru zistil, že je stále „worthy,“ čo mu dalo motiváciu dať sa dokopy, znova bojovať s Thanosom, odovzdať kráľovstvo Valkyrie a pripojiť sa ku Strážcom Galxie.

O čom budú Strážcovia Galaxie 3?

Film Thor 4
Zdroj: collider.com

 Pokojná zloba

Hulk a Bruce Banner sa konečne zmierili. Niekedy počas 5-ročného časového skoku sa Bruce rozhodol znova vystaviť gama žiareniu, čím sa mu podarilo zlúčiť nespútanú silu a geniálnu myseľ. Bol to teda práve on, kto si nasadil Infinity Gauntlet a vrátil k životu všetkých, ktorých Thanos na konci Infinity War zabil.

Dôležité je, že Profesor Hulk prežil Endgame. To pre budúcnosť MCU znamená jediné: ešte ho uvidíme. Taktiež treba podotknúť, že ide o jediného pôvodného Avengera, ktorý je stále Avengerom. Tony Stark je mŕtvy, Steve Rogers je na dôchodku, Thor je vo vesmíre, Natasha Romanoff je v Soulworlde a Clint Barton je so svojou rodinou. Zostal tu len Profesor Hulk, pričom vôbec netušíme, kam sa vydá ďalej. Bude ďalej pomáhať ostatným superhrdinom, alebo sa s ním tiež rozlúčime?

Ako Avengers: Endgame zmenil MCU
Zdroj: collider.com

Spoilerová diskusia ku Avengers: Endgame

Aké ste mali pocity pri sledovaní filmu Avengers: Endgame? Ktorý moment, meniaci budúcnosť MCU, vás šokoval najviac?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -