TOP 5 spôsobov, ako sa zlepšiť v hraní nielen počítačových hier!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Tento článok vznikol v spolupráci s MADMONQ.

Ako byť lepší hráč?

TOP 5 rád: Ako byť lepší hráč? – Poznáš to… Snažíš sa sústrediť a robíš všetko preto, aby si vyhral, no ty sa nie a nie dostať zo série prehier. Občas sa ti podarí perfektný headshot, možno Penta Kill či rekordné skóre v leveli, no je to len o náhode. Ako sa teda môžeš zaručene zlepšiť a konzistentne prinášať lepšie výsledky?

výhody hrania videohier
Zdroj: amiddleagedgamer.blogspot.com

Sleduj tutoriály a návody

Overenou taktikou, ako byť lepší hráč je sledovať, ako hrajú ostatní. Teda ak ti niečo naozaj nejde, môžeš si na internete ľahko vyhľadať návod, ako sa v tom zlepšiť.

Prípadne tu existujú rôzne fóra, komunity a tak pod., ktoré ti určite s otvorenou náručou pomôžu. Nakoniec tu však vždy je klasický YouTube, na ktorom vždy zaručene zistíš, čo máš robiť, aby si sa zlepšil. Ako lepšie ovládať recoil zbrane v CSku, ako poriadnejšie last-hitovať minionov v LoLku či ako si v Minecrafte postaviť krajší dom – na to všetko existuje ohromné množstvo tutoriálov a návodov.

Ako byť lepší hráč CS:GO
Zdroj: youtube.com

Vymeň výbavu

Mierne kontroverznejšou je otázka výbavy. Teda napríklad to, aký máš dobrý počítač, myš a klávesnicu. Samozrejme, rozdiel medzi hráčom, ktorý sa svoj gaming setup zaplatil 1000 € a takým, ktorý minul 5000 €, až taký veľký nie je. Vždy však môže ísť o spôsob, ako sa zaručene zlepšiť – aj keď len o kúsoček.

Svoju starú klávesnicu môžeš vymeniť za kvalitnú mechanickú mašinu. Bezdrôtovú myšku vymeň za káblovú, ideálne s možnosťou programovania tlačidiel. Upgradni si bedňu, aby si mal stabilných 60 FPS. Zváž monitor s nižším časom odozvy a vyším refresh rate (120/144/240hz). No a v neposlednom rade si zožeň slúchadá s priestorovým zvukom či mikrofónom na komunikáciu so spoluhráčmi.

herný počítač a príslušenstvo
Zdroj: msi.com

Pozeraj profesionálnych hráčov či streamerov

Keď sa chceš učiť, tak od tých najlepších. Samozrejme, ako som spomínal v prvom bode, internet je plný tutoriálov a návodov. Tie sa však často zameriavajú len na jeden aspekt hrania danej hry a nevidíš v nich, ako sa zlepšiť všeobecne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

V tom by mohlo pomôcť sledovanie profesionálnych hráčov, ktorí streamujú napríklad na Twitch.tv. Taktiež je tu možnosť pozerania šampionátov. Keď už nie len kvôli zábave, tak aj kvôli tomu, aby si od profíkov odkukal malé tipy a triky, ktoré ich odlišujú od ostatných obyčajných hráčov. Rozdiely medzi dobrým a najlepším sú totižto maličké, no vyžadujú tvrdý tréning.

dokument hráč martin styko styk
Martin „Styko“ Styk; Zdroj: dotesports.com

Rozšír si rozhľad

Jednou z najlepších taktík, ako sa v hre zlepšiť, je vyjsť so svojej komfortnej zóny. Pre príklad si vezmem LoLko. Zakaždým ťa priam nechutne countruje jeden špecifický champion, proti ktorému nevieš hrať? Riešenie by mohlo byť také, že si ho sám vyskúšaš. Zahraj si zaňho. Lepšie tak porozumieš jeho mechanikám a určite prídeš na to, ako proti nemu lepšie bojovať.

Rovnaký princíp sa dá využiť všade, napríklad aj pri strieľačkách. Namiesto toho, aby si stále dookola hral de_dust2, si vyskúšaj aj iné mapy. Iné zbrane. Iné módy hry… Keď sa naučíš prispôsobovať zmene a iným aspektom hry než tým, na ktoré si zvyknutý, automaticky postúpiš na ďalšiu úroveň.

league of legends na mobil
Zdroj: dotesports.com

Preraz strop svojich možností

Žiaľ, naše telá a mysle nie sú dokonalé a niekedy, aj keď sa veľmi snažíme, jednoducho narazíme na strop svojich možností. V takejto situácií by sa ti mohol zísť MADMONQ – výživový doplnok, ktorý sa požíva vo forme chutných tabletiek. Optimálny čas na MADMONQ je 20 minút pred hraním, no dlhodobé pozitívne účinky si všimneš aj mimo svojej gaming station.

Jedno balenie obsahuje 28 tabletiek bez cukru, ktorých presné zloženie nájdeš na tomto odkaze. Ak sa ti to nechce študovať, poďme na to jednoduchšie: pozitívne účinky MADMONQ overujú aj spokojní zákazníci, medzi ktorými je nielen redakcia REWIND.sk, ale aj osobnosti ako Agraelus, CzechCloud, Marty, Artix a ďalší. Mimochodom, po kliknutí na meno streamera dostaneš k objednávke ako BONUS ich nálepky a Twitch emotes nálepky!

Ako byť lepší hráč s madmonq
Zdroj: twitter.com

Samotný MADMONQ rozvíja československú komunitu na Twitchi aj ďalšími spôsobmi. Naposledy to bola Launch Party ku novej edícii tabliet VERSION 2.0, ktoré ešte viac umocňujú zdravotné a mentálne benefity.

MADMONQ VERSION 2.0

  • o 36% viac aktívnych ingrediencií
  • lepší a stabilnejší nával energie pri hraní
  • rozšírené dlhodobé zdravotné benefity
  • silnejší efekt na schopnosť sústrediť sa a cítiť sa fresh
  • väčšie množstvo adaptogénov, ktoré pomáhajú pri boji so stresom
  • nová super ingrediencia Spectra™

chcem vedieť viac

Tak čo, už si zistil, ako byť lepší hráč? Vyskúšaj jednu z našich rád a napíš nám do komentárov, či si dokázal zlepšiť svoj výkon!

Zdroj: madmonq.gg

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -