FilmyOdporúčame

Ako dokázala Captain Marvel nájsť Tonyho Starka na začiatku Avengers: Endgame?

Je tomu už vyše štvrť roka, čo Iron Man luskol prstami a premenil Thanosa a jeho armádu na prach. Nechýbalo však veľa a všetko mohlo byť inak. Ešte týždne pred premiérou, kedy sme sa kochali prvými ukážkami na Avengers: Endgame, nám nedala spať myšlienka toho, čo sa stane s Iron Manom, ktorý uviazol vo vesmíre bez akýchkoľvek zásob. Ako vieme, nakoniec bol zachránený… Náhodou? Poďme zistiť, ako Captain Marvel našla Tonyho Starka!

Captain Marvel a valkyrie

Zdroj: bustle.com

Ako Captain Marvel našla Tonyho Starka?

Hneď druhá scéna filmu (prvá bola smrť rodiny Clinta Bartona) nám ukazuje Tonyho Starka a Nebulu, ktorí uviazli vo vesmíre na lodi Strážcov Galaxie. Na Benatari už neostali žiadne zásoby jedla, pričom po 22 dňoch už začína dochádzať aj kyslík. Hrdina, ktorý je hrdinom vďaka technológiám, zomiera z jednoduchých biochemických dôvodov, čo je zuby drásajúca irónia.

Ako diváci sme mali zo situácie ešte horší pocit, keď Tony Stark nahral ďalší odkaz svojej milovanej Pepper Potts. V ňom podotkol, že už sa pravdepodobne nezobudí. Prestrih na nehybného Tonyho, ktorý leží na zemi, bol vcelku nepríjemný. Prišla Nebula, zdvihla ho a posadila do sedadla – stále nehybného. Nie je snáď možné, aby Iron Man zomrel takýmto spôsobom, že?

avengers: endgame recenzia

Zdroj: space.com

Vysvetlenie od tvorcov

Našťastie, naše najhoršie obavy sa nenaplnili (teda nie na začiatku, ale až na konci filmu). Na Tonyho tvári vidíme stále jasnejšie svetlo, ktoré ho začína oslepovať, keď si zrazu spolu s ním uvedomíme, že to nie je meteor alebo kométa, ale záchrana. Ako je však možné, že ich Captain Marvel vystopovala v strede ničoty? Takto sa k tomu vyjadril Joe Russo, jeden z režisérov Endgame:

“Chýbajúci kúsok príbehu je, samozrejme, že [Captain Marvel] prišla na Zem, stretla sa s Avengermi a oni ju oboznámili s tým, čo sa deje. Na tej lodi [Benatar] je nejaký druh majáku, ktorý vysiela signál, ktorý vystupuje a oboch [Tonyho Starka a Nebulu] privedie na Zem.”

bratia russovci avengers marvel

Zdroj: marvelstudiosnews.com

Tvorcovia predovšetkým chcú, aby sme vedeli, že nešlo len o šťastnú náhodu. Carol Danvers pravdepodobne len použila nejaké zariadenie, ktoré ich loď našlo. Prípadne je možné, že Benatar vystopoval Rocket Racoonpredsa len, je to aj jeho loď – pričom tieto súradnice potom len podal Captain Marvel. Jediný dôvod, prečo to vo filme nespomenuli, je už tak extrémna dĺžka 182 minút.

Mohli podľa vás tvorcovia vo filme spomenúť, ako Captain Marvel našla Tonyho Starka? Alebo to pre vás bolo nepodstatné, lebo ste si to aj tak domysleli? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Kto všetko bude členom tímu vo filme Avengers 5 a čo zatiaľ o filme vieme?

  Filmy

  Najnovšia fotografia z filmu Morbius odhaľuje zaujímavý Easter Egg. Ukáže sa vo filme aj Venom?

  Filmy

  Marvel odhalil scenáristu pre film Ant-Man 3. Kto sa bude podieľať na jeho pokračovaní?

  Filmy

  Horor Tiché miesto: Časť II dostáva nový dátum vydania. Kedy ho konečne uvidíme?

  Pridaj komentár