Ako chce Microsoft zachrániť Zem svojím „planetárnym počítačom“?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Microsoft pripravuje „planetárny počítač“. Čo je zač?

Technologický gigant Microsoft, ako môžete vidieť vo videu nižšie, tento rok oznámil veľkolepé plány. Do roku 2030, teda v rozmedzí jednej dekády, chcú byť ako spoločnosť „carbon negative(uhlíkovo negatívna). To jednoducho znamená, že odstránia z našej atmosféry viac skleníkových plynov, ako do nej vylúčia.

Aby tento krok zrealizovali, spoločnosť identifikovala dve hlavné činnosti, na ktoré sa musí zamerať: znižovanie emisií a zlepšovanie spôsobov odstraňovania emisií – sadením stromov či vývojom filtrov vzduchu.

Okrem toho firma chystá projekt „Planetary Computer„. Nepôjde o jeden počítač, ale systém, ktorý prijme dáta ohľadom enviromentalistiky, zhodnotí a sprocesuje ich pomocou umelej inteligencie a následne ich poskytne svojim partnerom a zákazníkom. Opäť v skratke, Microsoft sa chystá pomocou moderných technológií kompletne a komplexne analyzovať aktuálny stav našej planéty a pomôcť ostatným rozhodovať sa pri otázkach ohľadom ekológie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zámer je jasný. Jediné, čo chýba, je presnejšie vysvetlenie toho, čo bude tzv. planetárny počítač robiť. Vieme len, že chcú skúmať mapy i dáta, investovať do organizácií a bližšie monitorovať biodiverzitu Zeme a na základe toho odporúčať ďalšie kroky k jej udržiavaniu a obnove. Bližšie detaily by sa nám mali naskytnúť, keď sa projekt najbližšie pohne vpred.

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -