Ako funguje Netflix? Všetky jeho funkcie, čo nám ponúka a prečo je to dobrá investícia

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Ako funguje Netflix?

Kto by nepoznal streamovacieho giganta s názvom Netflix? V poslednej dobe snáď o ničom inom ani nepočujeme. To je samé: „Na Netflixe pozerám…“ a „Na Netflixe vyšlo…“ Už aj niektorí starí rodičia majú akúsi predstavu, čo to ten Netflix je. No predsa len sa medzi nami nájdu takí, ktorí o tejto streamovacej platforme až tak veľa nevedia a nie sú si istý, či do toho chcú ísť. „Ako funguje taký Netflix?“ – pýtajú sa. No, a na to sme tu my. Aby sme vám vysvetlili celú podstatu Netflixu, jeho funkcie, výhody a omnoho viac.

Trošku z histórie

Ťažko tomu veriť, no Netflix vznikol už v roku 1997 a už od roku 1999 poskytuje filmy a seriály pre predplatiteľov. Založili ho dvaja partneri: Reed Hastings a Marc Randolph, a momentálne sídli v Los Gatos v Kalifornii. Začali distribúciou filmov v hmotných podobách, ako napríklad v DVD-čkach. V roku 2009 mal Netflix už 100 000 titulov dostupných na DVD a prekročil hranicu 10 miliónov predplatiteľov.

Postupne rástla jeho popularita a expandoval do ďalších krajín. A od 6. januára 2006 sa konečne tento gigant dostal aj k nám na Slovensko. Momentálne je dostupný takmer po celom svete s výnimkou štyroch krajín či častí Zeme, ktorými sú Čína, Sýria, Krym a Severná Kórea. Na mape vidíte tento rozmach. Červené krajiny sú tie, kde si ľudia môžu voľne predplatiť túto streamovaciu platformu.

Netflix svet
Autor: NordNordWest, Zdroj: sk.wikipedia.org

Čo všetko mi Netflix ponúkne?

Je na vás, ktorý z predplatiteľských programov si vyberiete. Či ten za necelých 8 eur, necelých 10 eur či necelých 12 eur. Podľa toho, aký si vyberiete, budete môcť využívať jeho služby naplno, či s istými obmedzeniami. Viac o cene predplatného Netflixu sa dozviete v tomto článku.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek, čaká vás veľa zábavy. Netflix ponúka mnoho vlastných filmov a seriálov, no aj takých, na ktoré si odkúpili licenciu streamovania. Nájdete tam teda nespočetne veľa kinematografických počinov, a to nie len z USA. Platforma zároveň pracuje so zložitým algoritmom, ktorý vám podľa toho, čo sledujete, začne odporúčať ďalšie filmy a seriály, ktoré by sa vám mohli páčiť. Čím viac ho sledujete, tým lepšie má Netflix odhady vášho vkusu.

netflix
Zdroj: gfycat.com

Skvelé na platforme je to, že je podporovaná na všetkých zariadeniach. Môžete sa teda uvelebiť na gauči a užívať si domáce kino na vlastnej televízii, alebo si ako študent oddýchnuť od učenia v knižnici a zhliadnuť niečo na vašom laptope, alebo si dokonca môžete vytiahnuť telefón či tablet v ranných zápchach a sledovať Netflix priamo v autobuse.

Pri poslednej možnosti je úžasné aj to, že si viete doma na internetovom pripojení stiahnuť filmy či epizódy seriálu do telefónu a môžete ich následne sledovať offline. S touto vychytávkou si už filmy či seriály môžete púšťať naozaj kdekoľvek.

Netflix India
Zdroj: usatoday.com

Ako sa v Netflixe nestratiť?

Navigácia je na stránke i v aplikácii naozaj jednoduchá. Stretávate sa s hlavným rozdelením: filmy či seriály. Následne sa vám otvorí možnosť zvolenia žánru, na ktorý máte práve chuť. Ak sa vám však nechce preklikávať, stačí ostať na hlavnej stránke a surfovať hore dole a do strán. Na hlavnej stránke nájdete filmy a seriály v rôznych kategóriách, ako napríklad: trending, originály od Netflixu, zhliadnite znova, odporúčané pre vás…

Filmy a seriály si môžete dokonca pridávať do svojho listu, aby ste sa k nim v budúcnosti rýchlejšie dostali. Netflix má taktiež samozrejme funkciu vyhľadávania podľa kľúčového slova, ak hľadáte jeden konkrétny kinematografický počin. Každý z titulkov má okrem samotného filmu či seriálu dostupný aj trailer a základné informácie, a to priamo na stránke. Nemusíte nikam chodiť. Trailer sa vám spustí samostatne a hneď zistíte, či vám tento kúsok sadne.

Ako získať Netflix?

Ak sme vám pomohli rozhodnúť sa pre túto skvelú platformu, stačí už len nasledovať následné kroky a nekonečná zábava je vaša:

  1. Choďte na stránku netflix.com/signup
  2. Vyberte si plán, ktorý si chcete predplatiť
  3. Zaregistrujte sa pomocou vašej emailovej adresy a vami vytvoreného hesla
  4. Vyberte si metódu platby, ktorá vám bude odchádzať každý mesiac v deň vašej registrácie
  5. Pripravte si popcorn, vyložte nohy a užívajte si nekonečnú zábavu

Pomohol vám náš článok o tom, ako funguje Netflix? Dajte nám vedieť, či tohto streamovacieho giganta využívate aj vy do komentárov.

Zdroj: sk.wikipedia.org, help.netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -