Až dvakrát ho vyhlásili za najviac preplateného herca! Ako je na tom Adam Sandler dnes?!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Môžeme ho považovať za jednu z najväčších hereckých hviezd súčasnosti. Presadil sa ako stand-up komik, bavič a takisto ako herec. Začínal ešte v exkluzívnom komediálnom programe Saturday Night Live, v ktorom začínali aj Jim Carrey či Will Ferrell. Dnes patrí medzi vôbec najbohatšie herecké hviezdy na svete. To je herec Adam Sandler, ktorého čista hodnota majetku tvorí neskutočných 440 miliónov dolárov. Jeho hlavný príjem tvoria zisky z filmov, preto je na mieste otázka, je Adam Sandler preplateným hercom?

Bol známy ako komik, avšak v hereckej brandži sa presadil až vďaka komédii Pieseň pre nevestu, v ktorej si zahral po boku Drew Barrymore. Neskôr prišli filmy ako Klik, Trestná lavica, Billy Madison či Happy Gilmore. Každý z týchto filmov zarobil viacnásobok svojho rozpočtu. Je však jeho kariéra lemovaná len samými úspechmi? Určite nie. Od roku 2010 sa mu poriadne nedarilo.

Uletená komédia Môj otec je šialenec v kinách zarobila len 58 miliónov a to aj napriek rozpočtu 70 miliónov dolárov. Je to jediný prepadák v kariére slávneho herca? Bohužiaľ nie. Ďalšou katastrofou bola zabudnutá komédia Funny People, ktorá v kinách zarobila len 79 miliónov dolárov. Na komédiu to nie je málo, lenže filmy Adama Sandlera sú vždy príšerne drahé. Medzi jeho najdrahšie kúsky patria aj filmy ako Moje bláznivé dvojča (70 miliónov) a Dospeláci (80 miliónov).

Adam Sandler
Zdroj: looper.com

Najviac preplatený herec v Hollywoode?

Napríklad príjemná komédia s Jennifer Aniston Skús ma rozosmiať stála až 80 miliónov dolárov. Našťastie pre Adama a spol. celosvetovo zarobila cez 200 miliónov, takže tvorcovia neprerobili. Určite ste si všimli, že v komédiách Adama Sandlera sa opakuje niekoľko hercov. Mimo Jennifer Aniston sú to Chris Rock, Kevin James, Drew Barrymore či Rob Schneider. Tieto hviezdy si však Sandler zaisťuje tým, že ich pozýva na drahé večierky a kupuje im luxusné dary (jachty, domy). No a bezpochyby si na tom aj skvelo zarobia. Medzi jeho najväčšie neúspechy zrejme patrí to, že ho v rokoch 2013 a 2014 časopis Forbes označil ako vôbec najviac preplateného herca v Hollywoode. Takáto vizitka určite silne ovplyvnila jeho pokračujúcu kariéru.

Adam Sandler
Zdroj: netflix.com

Adam Sandler a dráma?

Možno by ste si mysleli, že označenie najviac preplatený herec by zničilo kariéru každého umelca, nie však Adama Sandlera. Ten podpísal luxusnú zmluvu so streamovacím gigantom menom Netflix, ktorá mu zaručila neskutočných 250 miliónov dolárov. Ročne tak len vďaka tejto zmluve zarábal 40 miliónov. Pre Netflix natočil aj dramaticky ladené filmy ako sú Hustle (Životní trefa) či Drahokam. Do týchto filmov sa Adam aj napriek kariére komika náramne hodil a ocenili to aj diváci, ktorí sledovaním jeho filmov strávili až 2 miliardy hodín. Jeho najväčším kasovým trhákom je určite animovaná séria Hotel Transylvánia. Posledný diel z tejto série zarobil neskutočných 528 miliónov dolárov, čo je naozaj úžasná suma.

Murder Mystery 2
Zdroj: vogue.com

Ako je to na tom herec v súčasnosti?

V súčasnosti Adam Sandler natočil pokračovanie krimi-komédie Murder Mystery opäť so svojou kamarátkou Jennifer Aniston. Tentokrát sa manželia Spitzovci ocitli na svadbe, kde sa to samozrejme opäť zvrtne v poriadnu detektívku. Adam Sandler je jedným z mála hercov s veľmi úspešnou kariérou, ktorého Akademici ocenili hneď niekoľkými cenami pre vôbec najhoršieho herca. Sám si z toho vôbec nerobí ťažkú hlavu, vždy totiž tvrdil, že nerobí filmy pre kritikov, ale pre divákov, ktorí sa chcú pobaviť.

Zdá sa, že Adamovi Sandlerovi je úplne jedno, čo si myslí Forbes alebo Akademici z Hollywoodu o tom, či je alebo nie je preplatený. On si radšej žije svoj život, točí filmy pre radosť divákov, nie kritikov a komu sa nepáčia, ten ich nemusí sledovať. Či sa to niekomu páči alebo nie, rozhodne totiž patrí medzi vôbec najobľúbenejších a najúspešnejších hercov na svete.

Zdroj: thethings.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -