Ako kúpiť ojazdené vozidlo ešte lacnejšie než z kamenných bazárov?

Nenechajte si ujsť

Kupovať ojazdené vozidlo nemusí byť vždy zábava. Máte v pláne kupovať jazdenku, no nechcete míňať zbytočne veľa peňazí v bazároch? Našťastie existuje niekoľko možných alternatív, ako kúpiť jazdené alebo predvádzacie vozidlá ešte lacnejšie.

Risk je zisk

Ak sa nebojíte trochu zariskovať, môžete skúsiť šťastie na aukcii. V zahraničí, najmä v USA alebo v Nemecku, sú dražby automobilov veľmi rozšírené. Ak sa zaujímate o opravy automobilov, na YouTube nájdete mnoho videí z opráv poškodených áut zo stránky Copart.

Na Slovensku tiež nájdeme niekoľko webstránok s online dražbami, ako aj kamenné dražby. Jedna sa koná pod záštitou aukčného centra18.7.2020 v Chorvátskom Grobe. Nájdeme tam autá s vyvolávacou cenou od 100 až po 47 000€. Mimo toho môžeme nájsť na iných webstránkach aj autá po exekúcii alebo pri rozpredávaní áut z firiem.

ojazdené vozidlo
Zdroj: wwedaily.com

Pri dražbách si však treba dávať pozor na niekoľko vecí. Je to risk, keďže s autom si nespravíte predvádzaciu jazdu. Preto si treba ísť auto pred dražbou aspoň pozrieť. Taktiež si dopredu prečítajte podmienky, keďže skoro vždy sa platia ďalšie peniaze aj firme, ktorá aukciu sprostredkúva. To znamená, že ak vydražíte auto za 5000€, môže vás celkovo stáť aj 6500€.

Predvádzacie vozidlá s minimálnym nájazdom

Na predaj bývajú aj predvádzacie autá. Síce ich už nenájdeme v dražbe za pár eur, no aj tak sú cenovo dostupnejšie. Väčšinou ide o kusy, ktoré slúžili ako testovacie vozy pre novinárov, pre zákazníkov na skúšobné jazdy, alebo len boli vonku vystavené. Ich výhodou je nízky nájazd km, ako aj cena. Tá síce nie je ohurujúca, no na neopoužívané autá je naozaj slušná. Treba si však tiež skontrolovať, či sú v dobrom stave.

ojazdené vozidlo
Zdroj: copart.com

Autá po lízingu

Autá, pri ktorých končí operatívny lízing kvôli problémom, opäť odoberú lízingovky späť. Tie ich často predávajú alebo dražia. Na predaj nájdeme autá po lízingu napríklad od ČSOB alebo VÚB.

Rýchla kúpa a zjednávanie ceny

Nakupovanie od súkromných osôb je stále najobľúbenejšou formou kúpy jazdenky u nás. Najčastejšie sa k inzerátom dostávame cez bazárové portály alebo sociálne siete ako Facebook. Výhodou kúpy auta od súkromnej osoby je, že si ho môžeme sami vyskúšať.

Taktiež môžeme s autom po pár minútach spokojne odísť a možno aj s nižšou cenou auta, s akou sme rátali. Stačí sa len dohodnúť s predajcom. Avšak nezabúdajme na to, že nie každý predajca je dobrák. Preto pozor na skryté závady.

Kupovali ste ojazdené vozidlo jedným z vyššie spomenutých spôsobov? Určite nám napíšte do komentárov vaše skúsenosti s kúpou auta.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -