Ako mohol vyzerať Captain America: Civil War a čo nám ušlo?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

ratia Russovci, režiséri posledných dvoch príbehov Captaina Ameriky, majú momentálne plné ruky práce s natáčaním Avengers: Infinity War. Ale s príchodom Civil Waru na DVD a Blu-Ray, si čas našli a prezradili pár detailov o ich predošlom projekte. Upozorňujeme, že v článku sa nachádzajú spoilery k filmu Captain America: Občianska Vojna, preto čítajte na vlastnú zodpovednosť!

pred prvý odstavec

Keby Robert Downey Jr. nepodpísal kontrakt

Znie to síce neuveriteľne ale je to pravda. Občianska vojna mohla byť bez Iron Mana. Robert Downey Jr. už nie je najmladší a tvorcovia museli počítať s nezapojením Downeyho do filmu. Pôvodný názov mal byť Serpent Society a mal to byť iba ďalší Capov príbeh, kde jediné zo Civil War by ostalo trénovanie Kapitánového nového tímu spolu s Buckyho dejovou linkou. Avšak o čo by teda vo filme išlo? Tvorcovia mali na stole pripravené nápady s Madbombou.

po prvom

V komikse Madbomba potláča u ľudí hnev a spôsobuje vzájomné bitky medzi ľuďmi. Vo filmovej verzii tvorcovia chceli zájsť ešte ďalej a napadlo ich oveľa bizarnejšie riešenie, aby bomba potláčala u ľudí hlad. V treťom akte by sme namiesto bitky medzi Avengermi, dostali bitku proti armáde hladných ľudí, čiže zombie. Znie to síce zvláštne, ale režiséri to brali ako zaujímavú výzvu, predsa len by Kapitán musel bojovať proti ľudom, ktorých sa vždy snažil ochrániť. Malo to vyzerať ako jeho boj v druhom diely vo výťahu, len na väčšom území s viacero nepriateľmi. Nech to znie akokoľvek, zaujímavé to určite je a režisérom sa táto výzva celkom pozdávala.

po druhom predpodnapdis

Ant-Man s Iron Manom a 2 nové postavy

Downey spoluprácu našťastie podpísal (keby len na Civil War, uvidíme ho v nasledujúcich Avengeroch, Spider-Manovi a možno aj v Doctorovi Strangeovi) a tvorcovia sa mohli pustiť do Občianskej Vojny. O rozdelení tímov, sa debatovalo veľmi dlho a pôvodne mal Ant-Man bojovať po boku „železného muža“. Russovci dokonca zverejnili concept-art, kde vidíme ako Kapitán sa snaží bojovať proti už zväčšenej verzii Ant-Mana tzv. Giant-Manovi.

po tretom odstavci

Scenár taktiež obsahoval Spider-Mana v kostýme Iron-Spider, ale tvorcovia usúdili, že takto „našeho priateľského suseda pavúka“ nechceli predstaviť vo svojej sérii. Čo je ale zaujímavejšie, je, (debatovalo sa o tom prakticky od začiatku) že síce sme vo filme videli plukovníka Thaddeusa Rossa, nevideli sme jeho alter-verziu, Red Hulka. V komikse je plukovník Ross známy najmä ako protivník Hulka, Red Hulk, teda červený Hulk. Fanúšikovia boli dosť sklamaný, keď tvorcovia rozhodli, že Rossove alter ego vo filme neuvidíme. Teraz nám Russovci prezradili, že ho ukázať chceli, ale kvôli komplikovanosti deja, sa na neho nenašiel čas.

pod stvrtý pred tretim podnadpisom

Steve Rogers už nie je Kapitán Amerika

Toto už síce nie je novinka o tom, ako to mohlo byť, ale čo nám podľa režisérskeho dua uniklo počas posledných momentov vo filme. Joe Russo vysvetlil, čo znamená moment, keď Kapitán pustí svoj štít k zemi:

„Myslím, že tým, že sa vzdal svojho štítu, sa vzdal aj svojej identity Kapitána Ameriky. Je to moment, kde priznáva, že jeho ciele sa nezhodujú s rozhodnutiami, ktoré učinil ako Kapitán Amerika.“

Veľa fanúšikov táto pravda zasiahla. Znamená to teda, že sme videli Chrisa Evansa naposledy vo svojom kostýme? Ak áno, mali by sme sa pripraviť, že jeho štít po ňom preberie buď Falcon (Anthonie Mackie) alebo Bucky (Sebastian Stan)? Osobne myslím, že nás táto alternatíva čaká, ale ešte je na to priskoro a v Infinity War si ešte v tejto ikonickej roli užijeme Evansa.

pred vetou poslednou

Na záver si ešte užite krátky zostrih breptov počas natáčania a jednu vystrihnutú scénu. Ak chcete vidieť a vedieť viacej, Blu-Ray Captain America: Občianska Vojna prichádza do predaja 14. Septembra.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=hyaItMPED_0]
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=CWCSUFZKDDo]

Myslíte, že by bol film Serpent Society rovnako dobrý ako Civil War? Čo hovoríte na postavy vo filme, ktoré neboli ukázané? Viete si predstaviť Buckyho alebo Falcona v roli Kapitána Ameriky? Zaradíte film Captain America: Civil War do svojej Blu-Ray zbierky? O vaše názory sa s nami podeľte v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -