Chceš sa stať Iron Manom? Nasleduj týchto 5 rád a bude z teba superhrdina!

Nenechajte si ujsť

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...

AKTUÁLNE: Sony oficiálne odhalilo cenu a dátum vydania konzoly PlayStation 5

PlayStation 5 Showcase Microsoft vyložil všetky karty na stôl, takže bolo jednoznačné, že spoločnosť Sony musí skôr či neskôr dorovnať. Nová generácia konzol Xbox vyjde...

Apple Event 2020: Apple Watch Series 6, iPad Air, služba Apple One a veľa iných skvelých noviniek

Včera nám Apple odhalil zoznam nadchádzajúcich produktov a služieb, ktoré už čoskoro zavítajú na trh. Hodinový Apple Event 2020 zahŕňal naozaj bohatý program, ktorý...

Väčšia hrozba pre Avengerov ako Thanos prichádza. Marvel obsadil záporáka Kang the Conqueror

Jonathan Majors sa pripája do MCU Jonathan Majors, herec, ktorý hrá hlavnú úlohu v seriáli Lovecraft Country na HBO, sa aktuálne pripája do MCU. Do...
Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 19 rokov a moje 3 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.

Tento článok vznikol v spolupráci s 365.bank

Ako sa stať Iron Manom?

Zaujímalo ťa niekedy, ako sa stať Iron Manom? Ver či nie, ale tak ťažké to naozaj nie je… Prečítaj si náš kompletný zoznam 5 rád a aj z teba sa môže stať skutočný superhrdina, ktorý môže patriť do Marvel Cinematic Universe!

Prečo zomrel Iron Man v Avengers: Endgame
Zdroj: ew.com

Štýl obliekania

“Dress to impress”, však? Možno ti príde zvláštne začať tento zoznam tak povrchnou vecou ako oblečenie, no vypočuj ma: Je podľa teba náhoda, že Tony Stark, ktorý neustále nosí oblek, je hrdinom vďaka super obleku? No a super oblek… S tým ti zatiaľ nepomôžem. S čím ti však pomôcť môžem, je obyčajný oblek, ktorého výhody si uvedomuje aj Iron Man.

Nosiť oblek v ostatných vzbudzuje rešpekt. Či sa ti to páči alebo nie, celý svet ťa v prvom rade hodnotí podľa toho, ako vyzeráš. No a keď vyzeráš dobre, potom ťa ľudia konečne môžu začať hodnotiť podľa tvojej osobnosti.

Čo však ak ideš niekam, kam sa oblek naozaj nehodí? S kamarátmi na záhradu, na pivo do mesta či na kúpalisko… Vždy sa dá vymyslieť štýlovejšia alternatíva. Snaž sa vyhnúť oblečeniu s rôznymi vzormi či textom. Nenos príliš výrazné farby. V skratke, vynájdi svoj vlastný štýl, ktorý pre teba bude pohodlný, ale zároveň mierne formálny. Uvidíš, ako rýchlo sa zmení správanie okolia voči tebe.

ako sa stať iron manom tony stark
Zdroj: nerdreactor.com

Spôsob vyjadrovania

Je známe, že veľkí ľudia vážia svoje slová. Tak pre začiatok, rozmýšľaj nad tým, čo chceš povedať. Veľmi si nad tým však nelám hlavu, pretože hlavné je rozprávať sebavedomo. To znamená celkom nahlastak, aby ťa počuli všetci, ktorí by ťa počuť mali. Nemusíš však kričať.

Skús tiež rozprávať pomalšie. Keď budeš rozprávať pomalšie a hlasnejšie, ostatní ťa budú viac počúvať a venovať sa tvojmu hlasu, čím začneš vzbudzovať rešpekt a sebavedomie.

Je jasné, že mnoho ľuďom to robí problém. Či už sa však bojíš, hanbíš alebo si jednoducho nie si istý, je tu jednoduchý trik, vďaka ktorému sa prestaneš strachovať vyjadrovať sa. Uvedom si, že si len človek. Človek si miliónom chýb, trápnych skúseností a zlými zážitkami. A potom si uvedom, že každý na svete je na tom podobne.

marvel iron man 2008 robert downey jr
Zdroj: thedailyfandom.com

Improvizácia a vynaliezavosť

Ďalšia rad úzko súvisí so sebavedomím, ktoré by ti malo pomôcť vybudovať rozvážne vyjadrovanie. Nech sa deje čokoľvek, vždy ostaň pokojný. Či už ti niekto vynadá, poníži ťa alebo sa ťa snaží vyprovokovať. Ostaň pokojný, rozmysli si odpoveď a reaguj tak, ako keby si na túto konverzáciu už bol pripravený.

To ti pomôže ešte viac vychádzať zo svojej komfortnej zóny – ktorá sa tým rozšíri. Navyše tým vytrénuješ svoju schopnosť improvizácie. Poskytnúť rýchlu a zmysluplnú odpoveď takmer okamžite je istý spôsob fungovania pod tlakom. Keď si na to zvykneš a budeš v tom dobrý, žiadna zlá situácia ťa už neprekvapí.

Pamätáš sa, keď sa Tony Stark na začiatku svojho prvého filmu z roku 2008 ocitol v jaskyni? Uniesli ho a prikázali mu, aby pre nich poskladal raketu. On však improvizoval a bol vynaliezavý, vytvoril oblek Mark. I, čo mu nakoniec aj zachránilo život. Jasné, tebe sa nič podobné stať nemusí. Ber to ale ako metaforu. Vymeň jaskyňu za prijímacie skúšky, pracovný pohovor či prvé rande a už by ti to malo byť jasné…

iron man yinsen
Zdroj: hindustantimes.com

Vášnivé zapálenie

Vieš, ako sa inšpirovať? Ako sa absolútne a stopercentne nadchnúť, zapáliť sa pre nejaký projekt či činnosť a makať na tom čo najviac je fyzicky možné? To neviem. Nevie to asi nikto, pretože tak jednoduché to nie je.

Zapáliť sa môžeš jedine pre niečo, čo ťa baví, v čo veríš alebo čo ťa zaujíma. Ak si povieš, že nič také pre teba neexistuje, tak sa mýliš. Každý superhrdina by ti mal byť dôkazom, že treba mať nejaký cieľ – a naozaj ho všetci máme, len ho treba nájsť.

Keď už si ten cieľ nájdeš, zistíš, ako ľahké je sa motivovať. Ak si sa snažil naučiť hrať na päť hudobných nástrojov a ani jeden ti nešiel, bolo to pravdepodobne preto, lebo ťa to nebavilo, nie preto, lebo si neschopný. Musíš si len nájsť, v čom schopný si. A ak toto tvoje “niečo” bude ochrana a záchrana sveta, gratulujem si na dobrej ceste ako sa stať Iron Manom.

Najlepšie momenty Iron Mana v MCU
Zdroj: youtube.com

Miliardy na účte

Dobre, tak milióny. Nie, ani to… Čo tak tisíce? Alebo zopár desiatok. A vieš, že je to jedno? Pretože ak chceš byť ako Tony Stark, musíš si uvedomiť, že peniaze nie sú tvoj konečný cieľ. Peniaze sú len prostriedok, ktorý ti uľahčí tento cieľ dosiahnuť. Ak by bol tento hrdina chudobný, vyrobil by si oblek z hrdzavých pokrivených plechov zo šrotoviska a lopatou mlátil grázlov na uliciach. To, že má peniaze, je preňho len zjednodušenie, nie jediné východisko.

A podobne by si mal fungovať aj ty. Keď už máš peniaze – to je jedno, akú sumu – musíš s nimi konať rozvážne a zodpovedne. Ideálne vždy tak, aby ti pomohli splniť tvoj cieľ. Samozrejme, ako Iron Man by si sa však občas mal tiež poriadne zabaviť. Ku sledovaniu svojich financií, aby si zistil, na čo a ako často míňaš najviac a koľko ti ešte zostáva, je skvelé byť klientom nejakej modernej banky.

Skvelým príkladom modernej banky, ktorá by sa určite pozdávala aj Iron Manovi, je 365.bank, ktorá sa chváli užitočnou mobilnou appkou. Vďaka nej môžeš rýchlo a jednoducho posielať a prijímať peniaze, či pravidelne si šetriť na svoje ciele alebo sny, ktoré ti pomôžu uchrániť tvoje budúce superhrdinské miliardy.

Ako sa stať Iron Manom
Zdroj: wallpapershome.com

Navyše, keďže ide o prvú plne mobilnú banku na Slovensku, pre založenie účtu ani nemusíš vyjsť z domu. Navyše sú k dispozícii platby cez inteligentné hodinky, ktoré tak môžeš zakomponovať do svojho nového štýlu. A to všetko bez akýchkoľvek mesačných poplatkov. Appka je dostupná pre Android aj iOS.

Tak čo, využiješ našich 5 rád? Vystihli sme podľa teba, ako sa stať Iron Manom a hrdinom vo svojom svete? Tvoje názory nám zanechaj v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Hogwarts Legacy je nová hra zo sveta Harryho Pottera, ktorá nás zavedie do minulosti

Prichádza hra Hogwarts Legacy Pred pár mesiacmi sme vám priniesli nepotvrdené informácie o novej RPG zo sveta mágie a kúziel, ktoré sa včera ukázali ako...

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...

Disney bude zrejme meniť a posúvať premiéry svojich projektov. Ako to ovplyvní filmy Black Widow alebo Soul?

Zmena plánov pre filmy Black Widow a Soul Presúvanie premiér filmov je dnes na takmer dennom poriadku. Informácie sa aktualizujú denne a rôzne štúdiá premýšľajú,...

Predstavenie Final Fantasy XVI prebehlo, pokračovanie najúspešnejšej JRPG ságy je realitou

JRPG sága pokračuje Japonská séria rôznorodých RPG hier konečne pokračuje. Plnohodnotné predstavenie Final Fantasy XVI muselo splniť sny a očakávania nejedného fanúšika dlhoročnej značky štúdia...

V seriáli The Falcon and The Winter Soldier sa ukáže záporák z obľúbeného Marvel filmu

Starý záporák z Marvel filmu v novom seriáli V dnešnej dobe patria k obľúbeným filmom práve tie komiksové. Dosť obľúbené sú Marvel filmy, ktorých filmový...