Takto sa zmenili herečky z tých najslávnejších akčných a dobrodružných filmov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Ako sa zmenili herečky z akčných filmov

Akčné a dobrodružné filmy sa stali ikonou Hollywoodu. Takmer každý z nás si obľúbil Múmiu (1999) či Terminátora (1984). V týchto filmoch si zahrali talentované a hlavne krásne herečky. Čas je ale neúprosný a každý z nás vekom starne. Ako je to so spomínanými herečkami? To dnes uvidíte, pretože takto sa zmenili herečky z kultových akčných a dobrodružných filmov.

8. Bonnie Bedelia – Smrtonosná pasca (1988)

Bonnie Bedelia-Smrtonosná pasca
Zdroj: youtube.com

Herečka Bonnie Bedelia sa preslávila vďaka kultovým filmom Smrtonosná pasca (1988) a Smrtonosná pasca 2 (1990). V týchto veľmi slávnych filmoch stvárnila manželku hlavnej postavy Johna McClanea (Bruce Willis). Okrem týchto veľkolepých projektov je jej kariéra skôr na pozadí Hollywoodu. Stále je aktívnou herečkou, naposledy si zahrala vo filme The Hill z roku 2023.

7. Brigitte Nielsen – Rocky IV (1985)

Brigitte Nielsen - Rocky IV
Zdroj: instagram.com, youtube.com

Dánska herečka Brigitte Nielsen sa do povedomia divákov dostala vďaka štvrtému dielu série Rocky (1976 až 2006) s názvom Rocky IV (1985). Zahrala si zápornú postavu a padla do oka aj samotnému Sylvesterovi Stallonemu, za ktorého sa neskôr vydala. O 2 roky neskôr sa tento hviezdny pár rozviedol a presne v tom čase si Brigitte zahrala po boku Eddieho Murphyho v ďalšom kultovom filme Policajt z Beverly Hills 2 (1987).

Diváci ju však môžu poznať aj z rozprávkovej série Jaskyňa zlatej ruže alebo princezná Fantaghiro (1991 až 1996). V tejto televíznej sérii si zahrala postavu menom Čierna kráľovná. Svojim kostýmom potešila fanúšikov latexu, pretože len zvýrazňoval jej krivky a bujný dekolt.

6. Karen Allen – Dobyvatelia stratenej archy (1981)

Karen Allen - Dobyvatelia stratenej archy
Zdroj: themoviedb.org, instagram.com

Karen Allen sa stala známou po celom svete, a to vďaka legendárnemu filmu Stevena Spielberga a Georgea LucasaDobyvatelia stratenej archy (1981). V tomto dobrodružnom snímku si zahrala po boku Harrisona Forda. Účinkovanie v tejto sérii si zopakovala aj vo filme Indiana Jones a nástroj osudu (2023), ktorý uzavrel celú ságu.

Zahrala si tiež s Denzelom Washingtonom vo filme Malcolm X (1992) či vo filme Stevena Soderbergha King of the Hill (1993). V priebehu kariéry sa jej podarilo získať ocenenie The Saturn Awards, a to práve vďaka jej postave v legendárnych Dobyvateľoch.

5. Linda Hamilton – Terminátor (1984)

Linda Hamilton - Terminátor
Zdroj: themoviedb.org

Celosvetovo známa herečka Linda Hamilton sa do povedomia divákov dostala vďaka kultovému akčnému filmu Terminátor (1984) režiséra Jamesa Camerona. Svoju ikonickú rolu menom Sarah Connorová si zopakovala aj v druhej časti s názvom Terminátor 2: Deň zúčtovania (1991). V ďalších častiach sme už však jej postavu nevideli. Napokon sa však vrátila v zatiaľ poslednej časti série s názvom Terminátor: Temný osud (2019).

Okrem Terminátora si zahrala aj vo filme Rozpútané peklo (1997) s Piercom Brosnanom či vo filme Tichý pád (1994) s Richardom Dreyfussom. Skutočnosť je však, že po legendárnom druhom dieli série Terminátor jej kariére už len upadala. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -