Takto sa po rokoch zmenili obľúbené herečky z tých najslávnejších hororov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Takto sa zmenili herečky zo slávnych hororov

Ako dnes vyzerajú herečky zo slávnych hororov? V tých najdrsnejších filmoch si zahrali väčšinou ešte ako deti a my vám v tomto článku ukážeme, akým smerom sa odvtedy ich kariéra uberala. Niektoré z nich sa stali skutočnými hviezdami, ostatné takpovediac upadli do zabudnutia. V tomto článku uvidíte, ako sa zmenili herečky z tých najslávnejších hororov.

8. Heather Donahue – Záhada Blair Witch (1999)

herečky z tých najslávnejších hororov
Zdroj: instagram.com

V roku 1999 sa tvorcom v Hollywoode podarilo natočiť kultový horor s názvom Záhada Blair Witch, a to len s rozpočtom okolo 60 000 dolárov.

Dej tohto filmu hovorí o partii študentov, ktorí sa rozhodnú preskúmať les, v ktorom údajne straší čarodejnica. Film bol nakrútený s obyčajnou konzumentskou videokamerou, aby pôsobil autenticky. Aby si diváci mysleli, že nejde o hercov, prikázali im, aby sa viac ako rok neukazovali v spoločnosti. Na konci filmu je totiž uvedené, že študenti sa v tomto lese stratili, čím tvorcovia vytvorili azda najznámejší film žánra „found footage“. Každopádne takýmto skvelým marketingom sa im podarilo zarobiť 248 miliónov dolárov.

Hlavnou hviezdou filmu bola herečka Heather Donahue. Vo filmovej brandži skončila v roku 2008, odvtedy sa venuje pestovaniu marihuany na lekárske účely. Práve o tomto fenoméne, ktorému sa venuje, napísala aj knihu s názvom „Glowgirl“.

7. Sissy Spacek – Carrie (1976)

herečky z tých najslávnejších hororov
Zdroj: themoviedb.org

Carrie je obyčajná študentka. Až na to, že má neskutočné telekinetické schopnosti. Stačí jeden pohľad a môže zničiť prakticky každého vo svojom okolí. Keď ju raz poriadne ponížia na maturitnom plese, rozpúta okolo seba hotové peklo.

Tento román legendárneho spisovateľa Stephena Kinga sfilmoval režisér Brian De Palma (Mission Impossible). Do hlavnej úlohy obsadil herečku Sissy Spacek, pre ktorú to bol rovno ten najväčší úspech v jej kariére. Ten druhý prišiel v roku 1981, keď získala Oscara za svoj výkon vo filme Prvá dráma country music (1980)

Zo Sissy Spacek sa síce nestala celosvetová filmová hviezda, no v Hollywoode sa rozhodne nestratila. Dodnes je aktívnou herečkou, a to aj napriek tomu, že má už 74 rokov.

6. Radha Mitchell – Silent Hill (2006)

herečky z tých najslávnejších hororov
Zdroj: themoviedb.org, instagram.com

Radha Mitchell si zahrala hlavnú úlohu matky v kultovom horore od spoluscenáristu filmu Pulp Fiction (1994) Rogera Avaryho. Film Silent Hill (2006) je natočený podľa úspešnej hororovej hry, v ktorej musí práve Mitchell bojovať proti rôznych hrôzam, ktoré na ňu číhajú.

Herečka Radha Mitchell je pôvodom z Austrálie, podobne ako jej kolegyne Nicole Kidman či Cate Blanchett. Nikdy sa jej nepodarilo dostať sa až na ich úroveň, no doposiaľ je aktívnou herečkou. Aj vďaka jej charizme sa z filmu Silent Hill stal kultový horor.

5. Elisha Cuthbert – Múzeum voskových figurín (2005)

Múzeum voskových figurín
Zdroj: themoviedb.org, instagram.com

Herečka Elisha Cuthbert, ktorú si fanúšikovia môžu pamätať z pikantnej komédie Sexbomba od vedľa (2004) si o rok neskôr zahrala práve v tomto horore. A to po boku hviezd, ako sú Jared Padalecki (Hrozba z temnoty / Supernatural) či Paris Hilton.

Tento horor síce nemá obdivuhodné recenzie, no napriek tomu sa stal kultovým. Odvtedy si táto sympatická blondýnka zahrala v známych či menej známych projektoch. Medzi tie známejšie patrí napríklad seriál Ranč (2016 až 2020), v ktorom tvorila pár s hercom Ashtonom Kutcherom. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -