Takto sa po rokoch zmenili obľúbené herečky z tých najslávnejších hororov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najčítanejšie za 7 dní

4. Mia Farrow – Rosemaryino dieťa (1968)

Rosemaryino dieťa
Zdroj: themoviedb.org, instagram.com

V roku 1968 si herečka Mia Farrow zahrala v kultovom horore Oscarom oceneného poľského režiséra Romana Polańského. Príbeh o žene, ktorá v sebe čelí démonickému dieťaťu divákov uchvátil. Film s rozpočtom 2,3 milióna dolárov mal tržby nad 30 miliónov, čo boli v tom čase obrovské peniaze.

Mia Farrow si naposledy zahrala vo filme ešte v roku 2012. Jej fanúšikovia si však mohli vychutnať jej herecké schopnosti v seriáli Vidím vás (2022) od Netflixu. Na svojom konte má táto 78-ročná herečka Zlatý glóbus, ktorý získala ešte v roku 1965 ako „nová hviezda roka“.

3. Linda Blair – Exorcista (1973)

Exorcista
Zdroj: themoviedb.org, instagram.com

Už v roku 1973 natočil režisér William Friedkin jeden z najobľúbenejších hororov všetkých čias. Film zvaný Exorcista rozpráva príbeh dospievajúcej Regan, ktorú posadol pradávny démon. Na svoju dobu bol film nesmierne realistický a takisto vulgárny a nemiestny. Myslíme to však v dobrom, pretože práve takéto horory aj majú byť. Tento zaujímavý snímok získal až 9 nominácií na Oscara a v kinách mal tržby vo výške 428 miliónov dolárov. A to pri rozpočte, ktorý predstavoval 10,5 milióna, takže to bol enormný úspech.

Kariéra herečky Lindy Blair, ktorá stvárnila posadnuté dievča menom Regan, však po tomto filme upadala. Ako sama priznala, každý v nej videl len monštrum. Nemohla hrať v klasických filmoch, iba v hororoch. Navždy tak bude známa „len“ vďaka tomuto filmu, ktorý jej však vyniesol Zlatý glóbus a takisto nomináciu na Oscara.

2. Clare Foley – Sinister (2012)

Sinister
Zdroj: themoviedb.org, instagram.com

V roku 2012 natočil režisér Scott Derickson (Doctor Strange) veľmi kvalitný horor, v ktorom si okrem Ethana Hawkea zahrala aj dospievajúca Clare Foley. Tá stvárnila jeho dcéru, ktorá napokon sekerou rozhodne o osude celej svojej rodiny.

Tržby filmu boli fantastické. S rozpočtom, ktorý predstavoval 3 milióny dolárov, sa tvorcom podarilo zarobiť až 87 miliónov dolárov. Pre mladú herečku to bol priam raketový štart, lenže úspech v hororových filmoch má svoje úskalia. Diváci tieto herečky už neskôr nevidia inak, iba ako monštrá či hrdinky, ktoré proti nim bojujú. Druhým najväčším kariérnym úspechom tejto herečky je rola Poison Ivy v seriáli Gotham (2014 až 2019).

1. Isabelle Fuhrman – Sirota (2009)

Sirota
Zdroj: themoviedb.org, instagram.com

Isabelle Fuhrman sa preslávila vďaka kultovému hororu Sirota (2009), v ktorom si zahrala po boku herečky Very Farmigy (V zajatí démonov). V tomto filme stvárnila 9-ročnú sirotu, ktorú si adoptovali manželia, aby zachránili ich upadajúce manželstvo. Nevedeli však, že Esther, ktorú si adoptovali je vlastne dospelá žena s genetickou predispozíciou. Vyzerá mlado a je na svoj vek maličká, ale v skutočnosti má viac ako 30 rokov. Čo je však najhoršie je to, že z Esther sa vykľuje nebezpečná vrahyňa.

V roku 2009 mal tento film obrovský úspech, a to hlavne vďaka skvelému prevedeniu Isabelle Fuhrman. Tá si svoju rolu zopakovala vo filme Sirota: Prvá vražda (2022). Vysoké divácke očakávania však tento prequel k prvej časti nenaplnil.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -