Filmy

Boxoffice: Ako si finančne prilepšil The Martian tento týždeň?

e to veľký víkend pre Ridley Scotta, v ktorom sa hovorí stále o jeho filme The Martian. Všetko vyzerá pozitívne tak ako aj hodnotenia. No ako si finančne prilepšil tento film? Zdá sa, ako aj analytici predpokladajú, že film po prvom víkende zarobí približne 45 miliónov USD. Na debut v kinách to nie je vôbec zlé, nemyslíte?

Rozpočet filmu sa odhaduje na 109 miliónov USD, takže si film musí počkať na zisky. Reakcie divákov sú však veľmi pozitívne, takže je nadmieru jasné, že film bude zarábať aj v nasledujúcich týždňoch. The Martian sa dostal na vrchol v predajnom rebríčku Fandango. Podľa On-line predajcov v súčastnej dobe tento film prekonáva The Gravity. Faktom je, že film The Gravity bol vypustený v ten istý víkend ako The Martian. Dej sa taktiež odohráva v rovnakom prostredí a môžeme sa tešiť na kvalitnú “Lone Survivor theme”. Pomáhať filmovej pokladnici by malo aj vypustenie filmu do IMAXU, kde Vás čaká ešte väčší zážitok tohoto filmu.

Konečne to pre Ridley Scotta vyzerá pozitívne. Po dvoch dosť kritizovaných filmoch, ktorými boli Exodus: Gods and Kings a The Consuler prichádza na radu nové sci-fi. Tak isto to bolo aj s filmom Prometheus, ktorý mal tiež problémy. Všetko by mal prelomiť práve The Martian a ja si osobne myslím, že to dokáže. Pozitívnou správou je, že Ridley Scott plánuje v následujúcich rokoch nové filmové projekty. Určite sa máme načo tešiť.

Branislav Petrus
About author

Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár