TOP aplikácie – ako si pozrieť online film cez telefón?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Niekto filmy pozerá, pretože chce zabiť nudu, pre niekoho sú zas neodmysliteľnou súčasťou zaspávania, no pre iných sa z pozerania filmov stalo vášnivé hobby.

Nech je to tak, či onak, nie je žiadnym tajomstvom, že v dnešnom svete na filmový zážitok nepotrebujete výhradne televíziu. Niekedy postačí notebook, inokedy je zas najpraktickejším riešením pozeranie filmov na smartfóne. Prinášame vám aspoň zopár aplikácií, prostredníctvom ktorých sa to dá jednoducho.

TV
Zdroj: pxhere.com

Televízia v mobile

Možno to bude znieť divne, no na pozeranie televízie vôbec nepotrebujete televíziu. Niektoré TV stanice síce majú aj svoje aplikácie, ale prečo by sme si to mali všetko komplikovať? Stačí si vybrať jednu zo šikovných appiek, ktoré vám ponúknu oveľa viac staníc naraz. Jednou z nich je napríklad Antik TV, ktorá je k dispozícii ako pre Android, tak aj pre iOS. 

Jedným z najnovších prírastkov do rodiny internetových televízií je Kuki TV. Okrem toho, že si túto appku môžete spustiť na svojich mobilných zariadeniach, sledovať prostredníctvom nej obľúbené TV stanice môžete aj z počítača.

Podobné služby však ponúka aj aplikácia sledovanieTV.sk. Široká ponuka platforiem a zariadení, priestor na 120 hodín nahrávok a 7-dňový TV archív. Čo viac si priať?

Online filmy
Zdroj: Patrícia Lukáčová

Aplikácie so širokou ponukou filmov

Pokiaľ však nebažíte po sledovaní televíznych správ, prípadne seriálov vysielaných priamo zo slovenských TV staníc, určite sa vám zídu ďalšie appky, určené výhradne na pozeranie filmov a seriálov. Žiadna z nich síce nie je úplne zadarmo, avšak nejde ani o horibilné sumy, ktoré by si slovenský študent nemohol dovoliť.

Netflix

Aplikáciu Netflix zrejme nemusíme nikomu predstavovať. Okrem širokej ponuky filmov dáva divákom na výber aj z množstva seriálov, no slovenské filmy alebo filmy so slovenským dabingom na ňom nehľadajte. Mesačná suma sa pohybuje okolo 8 – 12€, čo by však nemalo odradiť žiadneho filmového nadšenca. Horúce novinky, ale aj najkultovejšie filmy online a legálne – taká je definícia Netflixu.

HBO GO

Zrejme najväčšou konkurenciou Netflixu je HBO GO. Služba od známej stanice HBO, na ktorej nájdete aktuálne filmy a seriály. Okrem toho však môžete online sledovať aj samotnú HBO stanicu, stačí už len uhradiť mesačné predplatné u niektorého z partnerských operátorov a zaregistrovať sa. Na rozdiel od Netflixu však ponúka filmy s titulkami alebo v českom jazyku.

Youtube

Youtube je sám o sebe nekonečnou studnicou zábavy. Najčastejšie si na tejto platforme prezeráme obľúbených youtuberov, počúvame najnovšie pesničky alebo sa dokonca vzdelávame pri poučných návodoch. Vedeli ste však, že Youtube vám môže ponúknuť toho oveľa viac? Napríklad širokú ponuku filmov, z ktorých si niektoré pozriete dokonca zadarmo, no za iné si zaplatíte zvlášť kartou. Youtube knižnica s filmami je ďalšou z legálnych ciest, ako sa počas dlhých chvíľ zabaviť.

Online filmy
Zdroj: Patrícia Lukáčová

Tip na pohodlné pozeranie

Keď ste si konečne vybrali tú správnu aplikáciu, ťukli na obľúbený film a pokojne si ľahli do postele, zostáva už len vyriešiť správne umiestnenie telefónu. S vidinou, aby nepadal, tak túžobne siahnete po prvom vankúši a umiestnite ho zaň. Nie je to však výhra za každých okolností. Oveľa lepším riešením sú obaly na mobil, ktoré vám telefón takto ochotne podržia nielen v posteli. Spríjemniť si tak môžete dlhé cesty vlakom, čakanie na kamarátov v kaviarni alebo všetky tie nekonečné prednášky v škole (samozrejme, nikoho na nič nenabádam, ale všetci dobre vieme ako to chodí).

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -