Ako si vycvičiť draka 3 vraj nebude mať veselý koniec! Stane sa niečo drakom?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Ako si vycvičiť draka 3 vraj nebude mať veselý koniec!

Keď sa niekto z nás pozrie na niečo animované, asi ho hneď napadne, že ide o niečo pre deti. Síce majú takmer všetky animované projekty prístupnosť pre hocaké vekové kategórie, to neplatí o ich obsahu. Niekedy sa tu predsa len ukážu animáky, ktoré dokážu pochopiť (alebo si vyslovene užiť) len staršie ročníky. No a síce séria Ako si vycvičiť draka zaujme asi každé dieťa svojimi drakmi a celým svetom, toto dielko od štúdia Dreamworks siaha trošku hlbšie.

Medzi animované filmy, ktoré si užijú najmä starší sa radia predovšetkým Pixarovky, avšak draci od Dreamworksu k nim majú z konkurencie asi najbližšie. Neuveriteľná mytológia sa spojila s úžasnými postavami a tvormi, ktorých osudy nás za tie roky stihli krásne rozveseliť ale aj dojať. Už v prvom pokračovaní nám ukázali, že vyrozprávať kvalitný príbeh je priorita a nevadilo im zájsť ani do temnejšieho teritória.

Veľký koniec

Keď sme sa teda dozvedeli, že tretí diel bude veľkým záverom celého príbehu, asi každému prišlo na um, že bez emócií sa to neobíde. O tom nás presvedčil aj prvý trailer a po novom aj slová tvorcov, ktorí tvrdia, že koniec filmu nebude zrovna veselý, ale horkosladký. Uisťujú nás však, že pôjde o správny koniec.

„Pochopíte, prečo v traileri Štikút vraví: Keď som bol chlapec, boli tu draci. Na konci filmu budete mať túto otázku zodpovedanú a vy zistíte, čo sa s nimi stalo“. – Dean DeBlois

Vraj sa teda zodpovie ešte mnoho ďalších otázok a máme sa pripraviť aj na zával emócií. O tom svedčí aj ich potvrdenie, že sa vráti Gerard Butler v roli Štikútovho otca. Tvorcovia prezradili, že ten sa bude vracať vo flashback scénach aby Štikútovej ceste udal správny smer. Taktiež sa máme tešiť na Skrytý Svet (z amerického názvu filmu Hidden World), ktorý vraj vyšiel zo samotného sna režiséra. Lákajú nás aj na novú hudbu od Johna Powella a taktiež aj na mnoho scén bez dialógov, ktoré budú pripomínať prvé stretnutia Štikúta a Bezzubého. Poslednú informáciu, ktorú nám prezradili bolo to, že film bude slúžiť ako ukončenie CELEJ ságy, takže spolu s ním skončí aj TV seriál Dragons, o ktorý sa momentálne stará Netflix.

Čo vravíte na to, že ukončenie dračieho sveta bude horkosladké? Myslíte si, že pôjde o najlepší diel v sérii? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: ew.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Je my ľúto ze to tak skončilo bolo to pekne až som sa rozplakal a vadí mi ze to končí to najviac lebo táto rozprávka je ta naj rozprávka so všetkých akú som kedy mal keby sa tak dalo urobiť nejaký Back že by sme nevedeli o tom ze pracujú na ďalšej časti ale nedá sa to aspoň ja to nedokážem

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -