Koniec MCU sa blíži! Akými spôsobmi film Avengers 4 ukončí príbeh superhrdinov?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Od vydania filmu Avengers: Infinity War ubehlo už niečo cez štvrť roka. Po superhrdinskom megahite sme ostali šokovaní a štúdio nás ako fanúšikov nechalo v temnote. Nič nie je jasné, vieme iba to, že prežili základní Avengers a príbeh sa dorieši v nadchádzajúcom filme Avengers 4. Ten však vyjde až na jar budúceho roku. Aby sme si teda skrátili čakanie, pozrime sa na pár faktov o stave MCU a spôsobov, ktorými Marvel zakončí historickú fázu kinematografie!

Uniknutý concept-art z filmu Avengers 4
Zdroj: fortressofsolitude.co.za

Ako skončí film Avengers 4

Herci, producenti a správy z natáčania nám v posledných mesiacoch prenechali úlomky informácií, z ktorých si môžeme zložiť obraz súčasného a budúceho stavu najväčšieho filmového univerza. Veľké prekvapenie pri Infinity War bol aj fakt, že nejde o „samostatný“ film, ale len prvú polovicu príbehu. Ako nám nedávno odhalil Kevin Feige, prezident Marvel Studios, Avengers 4 bude mať definitívny koniec.

„…myslíme si, že najlepšie príbehy majú definitívny koniec deja. To je niečo, čo sa určite stane budúci rok s filmom Avengers 4.“

avengers si dali spoločné tetovanie
Zdroj: syfy.com

Po Infinity War

Ako vieme, Thanosovi sa podarilo splniť svoj sen a vymazal polovicu života z existencie. To zahŕňa aj veľkú časť našich obľúbených hrdinov. Najdôležitejšie je na tom to, že na žive ostali práve tie postavy, ktoré už budúcnosť nemajú. Na konci filmu nezomreli pôvodní Avengers, teda Iron Man, Captain America, Thor, Hulk, Black Widow a samozrejme Hawkeye.

Dôvod je zjavný. Univerzum MCU je už vyše 10 rokov práve ich príbehom, no teraz je čas, aby sa dej skončil. No a niet lepšieho spôsobu ako tento príbeh ukončiť, ako že raz, naposledy a vo veľkom zachránia vesmír. Je teraz úlohou originálneho tímu preniesť sa cez všetky neúspechy a nezhody a zachrániť ostatných. Keď už vieme toto, môžeme bezpečne usúdiť, že ich posledná misia pravdepodobne skončí ich smrťou. Herci Robert Downey Jr. (Tony Stark) a Chris Evans (Steve Rogers) už potvrdili, že po filme Avengers 4 končia s Marvelom.

avengers 4 čakajú pretáčky
Zdroj: youtube.com

Finále veľkej éry

Marvel ani náhodou nemá v pláne brzdiť. Ako vieme, po Avengers 4 nás čaká mnoho ďalších filmov, obzvlášť pokračovania príbehov relatívne nových hrdinov. Spider-Man 2, Black Panther 2, Doctor Strange 2, Strážcovia Galaxie 3 – to všetko a viac je stále v pláne. Nadchádzajúca tímovka teda poslúži hlavne ako bod v príbehu, kedy hlavné úlohy prevezmú noví hrdinovia – po tom, čo pôvodní Avengers naposledy zachránia svet a „odídu do dôchodku“.

Je viacej teórií, ktoré predpovedajú, ako skončí film Avengers 4. Čo presne sa stane s Thanosom? Momentálne vieme, že sa bude cestovať do minulosti, presnejšie do bitky v New Yorku z prvého filmu. To potvrdili fotky z natáčania. Taktiež vieme, že do toho nejak zapadá hrdinka Captain Marvel, ktorej sólovka vyjde len chvíľu pred Avengers 4 a samozrejme aj Kvantová dimenzia/Soul World.

nová vymazaná scéna z Avengers: Infinity War
Zdroj: youtube.com

Taktiež sa mi páčia aj teórie o tom, že Thanos bude nakoniec ten, ktorý svoje činy odvráti a všetko zasa dá do poriadku. Na začiatku Infinity War to bol Šialený Titán, ktorý sa pre zábavu bil s Hulkom a užíval si smrť Lokiho – ku konci plakal za svojou dcérou. Príbeh bol postavený a budovaný tak, že práve Thanos je hlavnou postavou, ktorej dej nasledujeme. Čo keď ho pôvodný tím Avengerov v bitke neporazí, no on sa dobrovoľne rozhodne všetkým vrátiť život? Alebo ho Captain Marvel prenesie do Soul Worldu, v ktorom sa stretne s mŕtvou Gamorou? Možné je takmer čokoľvek…

Zdroj: kino.dk

Jediné víťazstvo

Ako nám v Infinity War odhalil Doctor Strange, zo 14 000 605 spôsobov boja s Thanosom iba jeden končí ich výhrou. Stephen teda Thanosovi nedal Time Stone len tak. Nahliadol totižto do budúcnosti a uvidel jediné východisko – Avengers sa obetujú a zachránia tým vesmír. To by bolo vcelku správne, keďže Infinity War mal sám o sebe hlavnú tému, ktorou bola obeta a sebaobeta.

Stephen Strange nám teda odhalil, že všetko nakoniec „dobre“ dopadne. To však ešte neznamená, že nikto v procese záchrany polovice života vo vesmíre nezomrie. Osobne som veľmi zvedavý na to, ako komplexne sa film Avengers 4 postaví ku Kvantovej dimenzii, Soul Worldu, Time Stoneu a iným veľkým faktorom v budúcnosti MCU. Taktiež som zvedavý, či bude Avengers 4 v porovnaní s Infinity War „pokojnejší“ a hraný viac na psychologickú stránku straty a sebaobety. O veľa veciach môžeme polemizovať, jedno je však jasné – bude to veľkolepé!

Time Stone
Zdroj: rollingstone.com

Aké boli vaše pocity po filme Infinity War? Ako myslíte, že skončí príbeh pôvodných superhrdinov v nadchádzajúcom Avengers 4? Vaše názory, postrehy a teórie nám zanechajte v komentároch!

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -