Jon zabije Daenerys, aby prebral Železný trón! Ako skončí Game of Thrones?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Do konca populárneho seriálu nám ostávajú už len dve časti! 8. séria Game of Thrones nás v prvej epizóde navnadila na veľkolepé finále, ktoré sa postupne blížilo. Bitka o Winterfell je za nami, pričom sa práve schyľuje ku dobývaniu hlavného mesta Westerosu, pri ktorom dosť možno zomrú desať tisíce ľudí. A práve v tom je ten háčik: zomrieť vôbec nemusia! Ako skončí Game of Thrones a prečo Jon Snow nakoniec zabije Daenerys Targaryen?

Trailer na predposlednú časť Game of Thrones

ukážka na ďalšiu epizódu game of thrones
Zdroj: money.com

Ako skončí Game of Thrones?

Veľkolepý koniec očakávajú milióny divákov už takmer 10 rokov. Spisovateľ George R.R. Martin už síce potvrdil 3 ďalšie seriály, no tie nás teraz netrápia. Jediné, čo nás momentálne zaujíma, je vyvrcholenie Piesne ľadu a ohňa.

Ako nám už Varys a Tyrion naznačili, Jon by bol omnoho lepší panovník ako Daenerys. Sansa to nenaznačovala, ale rovno aj povedala. Prakticky všetky postavy, teda až na pár výnimiek, si myslia, že by to mal byť práve bastard zo severu Aegon Targaryen, kto zasadne na Železný trón.

fotky z 8. série game of thrones
Zdroj: in.style.yahoo.com

Jon však trón všetkými desiatimi odmieta. Zaprisahal sa práve Dany, ktorú považuje za právoplatnú kráľovnú, aj keď on sám má podľa rodu lepší nárok na vládnutie nad Siedmimi kráľovstvami. Tu teda problém nie je – nikto predsa Jonovi nezakazuje vzdať sa práva na trón. Problém je však v tom, že by mu to mohli znemožniť práve ostatné postavy či Daenerys samotná.

Ide Daenerys v šľapajách svojho otca?

Asi žiadna postava si v Game of Thrones neprešla toľkými zmenami a ťažkými chvíľami ako Dany. Už od prvej chvíle, kedy sme ju videli, sa snažila byť dobrým človekom – aj keď to pre ňu vždy znamenalo bolesť. Počas príbehu sa však dokázala budovať a budovať, až sa z nej stala jedna z najsilnejších osobností vo Westerose. No a teraz si niektorí začínajú myslieť, že je až príliš silná, s čím prichádza riziko.

game of thrones šialeny kral aerys
Zdroj: popsugar.com

Ako dokazuje história Targaryenovcov, tento rod má sklony ku šialenosti. Samotný otec Dany (Aerys II) dostal prezývku „Šialený kráľ,“ no ona sa všetkých naokolo snaží presvedčiť, že je iná. Darí sa jej to však stále menej a menej. Začalo to tým, že surovo trestala svojich nepriateľov. Potom nechala zaživa spáliť porazených a už spútaných väzňov – rodinu Samwella Tarlyho. No a práve v poslednej epizóde sa udialo niečo, čo ju doženie k ešte radikálnejšiemu kroku.

Euron Greyjoy zabil jedného z jej dvoch drakov a Cersei pred jej očami nechala popraviť Missandei. Ako bolo vidno na jej tvári, toto bolo posledná kvapka. Daenerys sa s hnevom otočila chrbtom ku kráľovnej a odišla, čo môže znamenať len jediné: chystá poriadnu pomstu. Na ňu je však Cersei pripravená, keďže do svojho hradu vpustila tisíce nevinných ľudí. V Hre o tróny to je šach – ak Dany nasadne na svojho draka a rozhodne sa Červenú baštu zničiť, musí popri tom zabiť aj civilistov, čo jej nikto nikdy neodpustí.

cersei euron greyjoy game of thrones
Zdroj: geekgirlauthority.com

Jon zastaví svoju tetu

Ak má Dany už naozaj dosť trpezlivosti, môžeme očakávať, že na svojho draka nasadne aj tak. Zaslepená pomstou voči Cersei prestane myslieť na nevinných ľudí, ktorých smrť bude považovať len za nevyhnutnú obetu. To však Jon nebude môcť dovoliť. Akokoľvek je súčasná kráľovná zlá, obyčajní ľudia za to nemôžu a nezaslúžia si kvôli nej zomrieť.

Daenerys sa však nenechá prehovoriť, kedy ju Jon bude musieť zastaviť. Osobne čakám, že ak ju bude chcieť zastaviť, určite jej nebude chcieť ublížiť. Ak sa na to ale pozrieme zo scenáristického hľadiska, bolo by perfektné, keby ju Jon omylom zabil. Dostalo by sa nám tak horkosladkých emócií tragédie, vďaka ktorým sme sa do Game of Thrones pred rokmi zamilovali.

ako skončí game of thrones jon daenerys targaryen
Zdroj: youtube.com

Je dosť možné, že potom, čo ju Jon zabije, odhodlá sa a sám pôjde viesť bitku proti Cersei – ktorú vyhrá. Na Železný trón však nesadne. Vzdá sa ho a prenechá ho Gendrymu, ktorý presvedčí Aryu, aby s ním vládla. Tá síce povedala, že „nikdy nebude dáma,“ no nepovedala, že nebude kráľovná. Splní sa tak spojenie rodov Baratheonovcov a Starkovcov, ktoré ešte v prvej epizóde navrhoval kráľ Robert. Keď situácia utíchne, Jon odíde na sever za Stenu, kde bude vládnuť ako kráľ slobodného ľudu.

Mohlo by vás zaujímať: Ako sa natáčala Bitka o Winterfell?

Pokiaľ sa chcete naživo stretnúť s Night Kingom (Vladimír Furdík), nezmeškajte túto skvelú príležitosť a zájdite na tohtoročné festivaly Y-Games a Y-Con! Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -