Príbeh, ktorý rozplače aj Avengers: Ako Thanos prežil deštrukciu jeho rodnej planéty?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ako Thanos prežil deštrukciu Titanu?

Vo filme Avengers: Infinity War sa toho udialo naozaj veľa. Jednými z najhlavnejších momentov však automaticky boli všetky scény, v ktorých sa ukázal Thanos. Zmysel tohto príbehu nám bolo túto mocnú hrozbu predstaviť. Šialeného Titána sme spoznávali stále bližšie, vďaka čomu stále pôsobil mocnejšie a hrozivejšie. Aj preto vo filme vyčnieva moment, kedy k nemu máme najbližšie a s hŕstkou hrdinov vrátane Iron Mana, Spider-Mana či Star-Lorda sa dostaneme na planétu Titan – domov Thanosa.

Thanos
Zdroj: geektyrant.com

Táto planéta však nevyzerá ako miesto, kde by sa mohol rodiť život. Ani tak ostrý ako Thanos. Titan je totižto pustina. Všade naokolo je len prach, ruiny záhadne opustenej civilizácie a nepríjemná atmosféra, v ktorej cítiť milióny vyhasnutých životov.

V túto chvíľu prichádza Thanos, ktorý sa začne zhovárať s Doctorom Strangeom. Ten nám odhaľuje, že Titan nevyzeral vždy ako pustina. Planétu totižto zasiahol problém premnoženia – množstvo jej obyvateľov stúplo tak veľmi, že prírodné zdroje im už nestačili, čo vyústilo v ich hromadnú smrť. Z Titanu sa vyparil život. Aj keď je tento príbeh tragický, práve tieto udalosti motivovali Thanosa k tomu, čoho dosiahol v príbehu Avengers: Infinity War. Ako je však možné, že on ako jediný prežil katastrofu svojho ľudu?

Thanosova rukavica na konci Infinity War
Zdroj: youtube.com

Dar života je preňho prekliatím

Vo filme o filme (Marvel’s Avengers: Infinity War – The Art of the Movie) boli odhalené detaily toho, ako Thanos prežil deštrukciu Titanu. Nebolo to kvôli šťastiu, avšak dokonca ani kvôli sile alebo jeho činom. Prežil kvôli svojmu zmýšľaniu. Keď predpovedal pád jeho civilizácie, svojmu ľudu navrhol radikálne riešenie: vyhubiť polovicu obyvateľov planéty. Len tak by aspoň niekto mal šancu na prežitie, miesto toho, aby zomreli všetci. Kvôli jeho návrhu ho však prehlásili za šialenca (z čoho vznikla prezývka Šialený Titán) a odsúdili do vyhnanstva.

Ironicky, práve kvôli jeho trestu Thanos prežil. Keď premnoženie Titanu dosiahlo kritického levelu a záhuba bola nevyhnutná, Thanos sa mohol len prizerať z diaľky. Jeho rodná planéta ostala len v ruinách a on si sľúbil, že už nikdy nebude ignorovať volanie svojho osudu – aj keď ho za to budú ostatní odsudzovať.

Zdroj: thisisfilm.com

Thanos ako jediný prežil, čo je jeho skutočným trestom. Práve preto dáva zmysel, že má už len jedno poslanie: zaručiť, aby sa niečo podobné už nikdy viac nestalo. Čo sa mu nakoniec podarilo. Na záver by som ešte chcel dodať, že Thanosov príbeh vytvára paralely s príbehom Tonyho Starka v Infinity War. Thanos kedysi ako jediný prežil záhubu na Titane, čo bolo jeho skutočným trestom. Ako si môžete vybaviť v pamäti, podobne dopadol aj Tony. Aj preto bude film Avengers 4 nie len veľkolepý, ale aj osobný – o boji dvoch hrdinov s opačnými cieľmi, ale rovnakou motiváciou.

Tony Stark a Thanos
Zdroj: ssxcaow.com

Aký pocit vo vás vyvolal jedinečný filmový záporák Thanos? Považujete jeho príbeh za tragický, alebo ani zďaleka neospravedlňuje jeho šialenstvo? Vaše názory naňho a paralely jeho príbehu s príbehom Tonyho Starka nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

6 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -