NETFLIXVýber šéfredaktora

Netflix vám konečne dovolí vypnúť otravnú funkciu Autoplay. Ako na to?

Ako vypnúť Netflix Autoplay?

Poznáte tie chvíle, kedy si v strede noci zapnete vašu obľúbenú streamovaciu službu, len aby na vás okamžite nevyskočil hlasný trailer na nový seriál? Ak vás tento problém trápil tiež, tešte sa. Funkcia automatického prehrávania sa teraz dá oficiálne a jednoducho vypnúť. Autoplay streamovacej služby Netflix taktiež ovplyvňuje to, ako pozeráte seriály.

Autoplay a ako ho vypnúť

Netflix ponúka dve rôzne funkcie, ktoré nazýva “Autoplay“. Za prvé to je automatické prehrávanie ďalšej časti seriálu, keď jednu dopozeráte. Tá má slúžiť pre pohodlnosť, no určite už mnohým divákom priniesla viac zloby ako šťastia. Predstavte si, že si pustíte nový seriál, zaspíte pri prvej časti a zobudíte sa pri poslednej časti – kedy, nedajbože, akurát uvidíte nejaký veľký spoiler.

Druhým využitím Autoplay na Netflixe je automatické prehrávanie ukážok z filmov a seriálov, keď prehľadávate hlavnú stránku.

Nepúšťať ďalšie časti

Automatické prehrávanie ďalších častí seriálov vypnete nasledovne:

 1. Prihláste sa do Netflixu cez webový prehliadač
 2. Choďte cez menu do nastavenia profilov “Manage Profiles
 3. Kliknite na profil, ktorý chcete upraviť a odškrknite políčko “Autoplay next episode in a series on all devices.

Nepúšťať ukážky

Automatické prehrávanie ukážok pri prehliadaní filmov či seriálov vypnete rovnako, akurát odškrknete ďalšie políčko “Autoplay previews while browsing all devices.

netflix autoplay

Zdroj: Snímka obrazovky / Techpit.sk

Netflix upozorňuje, že zmena nastavení nemusí byť okamžitá a môže chvíľu trvať, kým naberú účinok. Zmenu však môžete streamovaciu službu donútiť vykonať tým, že po zmene nastavení sa prihlásite do iného účtu a potom sa prihlásite späť do toho svojho.

Je skvelé vidieť, že Netflix počúva žiadosti svojich divákov. Vo veľmi kompetitívnom prostredí vyhrá jedine tá streamovacia služba, ktorá sa bude čo najviac podvoľovať prianiam svojich zákazníkov. Medzičasom sa na Twitteri objavuje množstvo ďalších žiadostí, medzi ktoré patria hlavne možnosti vypnúť tlačidlo “Skip Intro” na začiatkoch častí seriálov. A čo by ste ešte zmenili vy?

Zdroj: netflix.com, hypebeast.com, collider.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  NETFLIX

  Aký bol vôbec prvý film a seriál z dielne streamovacej služby Netflix?

  NETFLIX

  Táto nová aplikácia vám umožní pozerať Netflix s kamarátmi aj z pohodlia domova

  NETFLIX

  Netflix v marci 2020: seriál Castlevania a iné filmové novinky

  FilmyVýber šéfredaktora

  "Tempos poukazuje na veci, o ktorých ľudia nemali šajnu," hovorí ku svojmu filmu Patrik "Rytmus" Vrbovský

  Pridaj komentár