Aktuálny hit Netflixu pomáhal vytvoriť vrah. Otrávil producenta, neskôr dostal trest smrti

Nenechajte si ujsť

Tragický príbeh za hitom Netflixu skončil trestom smrti

Iba nedávno čínske sci-fi 3 Body Problem dominovalo sledovanosti Netflixu a naplno oslovilo globálne publikum. Príbeh vychádzajúci z knižnej predlohy Liu Cixina sa od vydania v roku 2008 dočkal viacerý adaptácií, žiadna z nich však nezaznamenala tak veľký úspech ako práve seriál od Netflixu.

V mnohých smeroch sa tak splnil sen držiteľa filmových práv, čínskeho miliardára Lin Qia, ktorý chcel z 3 Body Problem spraviť tak veľkú sci-fi značku, akou je napríklad Star Wars. Vizionár a herný nadšenec sa však už splnenia svojho sna nedočkal. V roku 2020 ho totiž chladnokrvne otrávil jeho ukrivdený kolega. Tomu teraz súd vymeral trest smrti. Téme sa detailne venoval New York Times.

recenzie 3 body problem
Zdroj: Netflix

Ako z hollywoodskeho filmu

Lin Qi svoj majetok nadobudol vlastnou prácou a vďaka svojej spoločnosti Yoozoo Games, ktorá sa medzi svetovými hráčmi zvýraznila predovšetkým vďaka hre Games of Thrones: Winter is Coming. Keď v roku 2008 vyšiel prvý diel neskoršej knižnej trilógie 3 Body Problem, práva odkúpil práve Lin Qi. Popularita knižnej série raketovo narastala a v rýchlom slede nasledovali filmové i seriálové adaptácie, ako i divadelné či mobilné hry.

Spoločne s ďalšími aktivitami majetok Lin Qia astronomicky narástol v roku 2020 sa blížil k miliarde dolárov. Technologický a herný nadšenec sa pre mladých stal symbolom úspechom a pravidelne sa objavoval aj vo výbere najúspešnejších mladých podnikateľov. Pomyselným vrcholom sa stala spolupráca s Netflixom, ktorú dostala na starosť Qiova dcérska spoločnosť Yoozoo.

Nakúpil jedy a skúšal ich na psoch a mačkách

Na jej čelo ešte v roku 2017 Lin Qi dosadil právnika Xu Yaoa, ktorý dostal na starosť správu celého univerza 3 Body Problem. Yao bol však ešte na konci roka 2017 z pozície kvôli neuspokojivým výsledkom zosadený a bol mu výrazne okresaný aj jeho plat. Bývalý právnik stratu svojej pozície neniesol dobre a začal spriadať plán pomsty ako vystrihnutý z hollywoodskeho filmu. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -