Dokonalý herný zážitok. Aký herný počítač si vybrať alebo zostaviť?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Radi hráte počítačové hry a ako skutočný nadšenec chcete mať možnosť hrať aj tie najnovšie tituly v najvyššej kvalite? Potom sa nezaobídete bez skutočne výkonného stroja. Poradíme vám, ako si ho vybrať.

Článok obsahuje sponzorovaný obsah

Peniaze hrajú dôležitú úlohu

Keby sme mali neobmedzený rozpočet, bolo by jednoduché postaviť herné počítače, ktoré vám vyrazia dych. Realita je však taká, že cena výkonnejších komponentov rastie takmer exponenciálne. Otázkou teda je, či sa najnovšie a najvýkonnejšie komponenty naozaj oplatia.

Preto si musíte hneď na začiatku stanoviť jasný cenový strop, ktorý ste ochotní do svojho počítača investovať. Ak budete mať jasnú predstavu, bude oveľa jednoduchšie robiť potrebné kompromisy. V každom prípade počítajte s tým, že štartovacia cena kvalitného herného počítača bude okolo tisíc eur.

Stolný počítač alebo notebook?

Ďalšie dôležité rozhodnutie musíte urobiť, keď váhate medzi stolným herným počítačom a herným notebookom. Herný notebook si nestaviate na mieru, ale vyberáte si z dostupných modelov. Výhodou notebookov je, že za relatívne rozumnú cenu získate hotové riešenie vrátane obrazovky a klávesnice. Notebook je tiež mobilný, čo znamená, že môžete hrať kdekoľvek.

Ale len stolný herný počítač zostavený na mieru vám ponúka potenciál skutočne maximálneho výkonu bez kompromisov. Ak je teda vaším cieľom výkon a nič iné ako výkon, siahnite po tejto možnosti.

herný počítač a príslušenstvo
Zdroj: msi.com

Aké sú základné komponenty?

Najdôležitejšími komponentmi sú grafická karta, procesor a operačná pamäť (RAM). Vždy by ste mali (v rámci svojho rozpočtu) hľadať najnovšie modely a najvyšší výkon.

Samozrejme, dôležité sú aj komponenty, ako je základná doska, nabíjací zdroj a chladenie. Nezabudnite ani na pevný disk (siahnite po SSD), vstupné a výstupné porty (USB-A, USB-C, Thunderbolt, DisplayPort, HDMI, Ethernet, audio jack atď.) a, samozrejme, PC skrinku, do ktorej všetko vložíte. Navyše všetko musí spolupracovať, čo nie je vždy jednoduché. Ak nemáte skúsenosti so stavbou počítača sami, mali by ste si nechať poradiť od odborníka s výberom komponentov a samotným nastavením počítača.

Jedna skrinka nestačí

V prípade stolného počítača sa však nakupovanie nekončí hotovou „krabicou“. Musíte si kúpiť aj ďalšie príslušenstvo, tzv. periférie. Absolútnym základom je kvalitný monitor, ktorý dokáže správne zobraziť váš výkon, aby ste si hranie hier maximálne užili.

Budete si musieť zaobstarať aj štýlovú a pohodlnú hernú klávesnicu, ako aj myš s hernou podložkou. Hodiť sa môže aj herný ovládač alebo herný headset s mikrofónom.

Poriadok musí byť

Stolný počítač je hromada nevzhľadných káblov na stole a pod ním. Myslite na detaily a zaobstarajte si organizér káblov, vďaka ktorému bude vaše herné hniezdo vyzerať dizajnovo skvele.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -