Hraný Aladin od režiséra Guya Ritchie bude vysoko energickým muzikálom. Natáčanie sa začne už onedlho!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

V posledných rokoch sa štúdio Disney pustilo do hraných adaptácií ich animovaných klasík. Niektoré z nich sú nové pohľady na staré príbehy, ako Zloba, či Alenka v Krajine Zázrakov. Ostatné sú doslovnými adaptáciami, ako Popoluška, Kniha džungle či nová Kráska a Zviera. Vďaka úspechu týchto filmov medzi kritikmi, ale aj ohromným ziskom sa Disney rozhodlo naplánovať si rovno niekoľko nových hraných rozprávok. Medzi ne patria Mulan, Leví Kráľ a v neposlednej rade Aladin.

Disney ešte neodhalilo plánovaný dátum premiéry Ritchieho Aladina. Očakáva sa však, že natáčanie sa začne už toto leto. Nedávno sa začal proces castingu a po obavách zo strany divákov nám štúdio odhalilo, že hlavné úlohy vo filme Aladin nepodľahnú praktike whitewashingu. Inak povedané – indické postavy si nezahrajú bieli herci.

Guy Ritchie Aladin muzikál
Veľa si zrejme zaspieva aj ikonický džin | Zdroj: glogster.com

Film sa zatiaľ javí viac než sľubne

V nedávnom rozhovore s portálom Vulture nám prezident animácie štúdia Disney odhalil o plánovanom Aladinovi nejaké detaily. Opísal nám, ako veľmi sa režisér Guy Ritchie z live-action adaptácie teší. Taktiež nám prezradil, že film sa celkom možno nebude stopercentne držať predlohy – preto, aby mal kreatívny tím, pracujúci na adaptácii voľnosť tvoriť niečo nové. Tu sa objavil nápad vysoko energického muzikálu, ktorý každého oslovil.

Všetci dlhodobí fanúšikovia filmov od Disney majú isto dôvod sa na Ritchieho verziu rozprávky Aladin tešiť. Už teraz je jasné, že štúdio spraví všetko pre to, aby originálu vzdalo poctu. Taktiež ale bude zaujímavé sledovať, ako sa od predlohy z roku 1992 nový hraný film odlíši. Na produkcii sa začne pracovať neskôr tohoto roku, pričom sa film do kín dostane pravdepodobne v roku 2018.

Tešíte sa na live-action adaptáciu jednej z najpopulárnejších rozprávok štúdia Disney? Myslíte si, že Guy Ritchie film zvládne a dočkáme sa skvelého muzikálu? Ja osobne sa už neviem dočkať.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -