Alfred Molina: Príbeh Doctora Octopusa v Spider-Man 3 bude pokračovať presne tam, kde skončil

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Doctor Octopus v Spider-Man: No Way Home

Približne už od leta vieme, že sa herec Alfred Molina opäť ukáže ako superzloduch Doctor Octopus v pripravovanom filme Spider-Man: No Way Home. Popravde, skôr sme vedeli o jeho prítomnosti vo filme, než o oficiálnom názve filmu. Teraz o tomto návrate prehovoril aj samotný herec, ktorý to potvrdil a prezradil viac o tom, aké to je si po takmer dvoch desaťročiach zahrať tú istú postavu.

Doctora Octopusa sme naposledy videli vo filme Spider-Man 2. V ňom bol hlavný záporák a bojoval proti Spider-Manovi v podaní herca Tobeyho Maguira. Doctor Octopus ku koncu filmu po rozhovore so Spider-Manom spáchal samovraždu skokom do rieky. Objavilo sa v ňom na chvíľu dobro a preto skočil do vody aj so svojim reaktorom a tak zachránil svet.

Alfred Molina
Zdroj: femalefirst.co.uk

Alfred Molina prehovoril, aké je to vrátiť sa k tejto postave

Herec sa preto aj pýtal režiséra filmu Jona Wattsa, ako sa jeho postava vráti. Watts mu na to len odvetil, že „v tomto vesmíre nikto naozaj neumiera.“ Ďalej režisér Molinovi prezradil, že príbeh Doctora Octopusa začne od toho momentu v rieke. Tieto informácie sme pôvodne ani vedieť nemali. Doc Ock mal byť veľmi utajované cameo, avšak nepodarilo sa ho reálne utajiť.

A keďže už o jeho prítomnosti vo filme každý vie, povedal si teda, že o tom povie viac. Rozrozprával sa o jeho pochybnostiach, pretože mu prišlo divné, že je o sedemnásť rokov starší, než bol v Spider-Man 2, no má hrať rovnako starú postavu. Je si vedomý toho, že zostarol takmer o dvadsať rokov a že teraz vyzerá inak. K tomu povedal toto:

„Bolo veľmi zaujímavé vrátiť sa po 17 rokoch zahrať si rovnakú rolu, vzhľadom na to, že za uplynuté roky mám dve brady, lalok, vrásky a mierne, mierne vyhnuté kríže.“

Tým chcel herec povedať, že už nemá takú kondičku ako kedysi. Pokračoval ale ďalej s tým, že to vlastne ani nie je tak veľký problém, pretože on sa veľa nehýbal ani vo filme Spider-Man 2. Molina len stál a tváril sa zlomyseľne, zatiaľ čo bábkari hýbali s chápadlami Doctora Octopusa. Nešlo teda o žiadne zelené plátno, ale o reálne chápadlá, ktorých pohyb mali na starosti profesionáli.

Bojí sa omladzovania

Keďže bude hrať postavu, ktorú hral ako mladší, bude mlado musieť vyzerať aj v tvári. Z toho mal trošku herec strach. Vo filme The Irishman totižto omladili herca Roberta De Nira. Molina si myslí, že De Niro vyzeral mladšie len do chvíle, kým nezačal bojovať, pretože v akčných scénach vyzeral ako starý chlap. Proti jeho pochybnostiam opäť zakročil režisér Jon Watts.

Alfred Molina vo filme Spider-Man 3
Zdroj: filmozrouti.cz

Ako dobrý príklad použil Marvel projekty, v ktorých už hercov omladzovali. Išlo konkrétne o Roberta Downeyho Jr. vo filme Captain America: Civil War, kde ho omladili v jednej scéne. Samuela L. Jacksona zas omladili pre celý film Captain Marvel. Snáď ho režisér upokojil a Molina bude viac veriť sebe aj výrobnému tímu, ktorý bude mať na starosti jeho mladý výzor a mladé pohyby.

Je teda takmer isté, že sa dočkáme multiverza. Potvrdzuje to aj prítomnosť herca Jamieho Foxxa, ktorý si zopakuje svoju rolu záporáka Electra z The Amazing Spider-Man 2. Predpokladá sa teda, že cez multiverzum prídu aj ďalší Spider-Mani v podaní Tobeyho Maguira a Andrewa Garfielda, aj keď to terajší Spider-Man Tom Holland vyvrátil. Jemu však nemôžeme veriť ani nos medzi očami a radšej sa o tom sami presvedčíme 17. decembra 2021.

Tešíte sa na Alfeda Molinu opäť v roli Doca Ocka? Aký bude podľa vás film Spider-Man: No Way Home? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com, ign.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -