Aj takto mohol vyzerať Alien 5 od režiséra Districtu 9. Pozrite si koncepty z filmu, ktorý nikdy nevznikol

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vízia, ktorá nikdy nenabrala skutočné kontúry. Sci-fi režisér Neill Blomkamp (District 9, Elysium) mal našliapnuté k pokračovaniu série Votrelec, ktoré nevzniklo. Štúdio Fox sa namiesto toho obrátilo na otca franšízy Ridleyho Scotta, ktorý ju vzal úplne opačným smerom. Namiesto priameho pokračovania priniesol príbehy z minulosti, ktoré dnes poznáme ako Prometheus a Votrelec: Covenant.

Xenomorfovia tu už hrali druhé husle, priestor dostali predovšetkým androidi a takzvaní Stvoritelia (Engineers). Pôvodne plánovanú trilógiu mal ukončiť Alien: Awakening, ktorého osud stále visí vo hviezdach. Naopak Alien 5 má svoj osud zrátaný, aj keď sa celý projekt rysoval do niečoho úžasného. Príbeh mal pokračovať s návratom Sigourney Weaver ako Ellen Ripleyovej a Michaela Biehna ako Dwayne Hicksa.

votrelec 5
Zdroj: denofgeek.com

Alien 5 nikdy neuzrie svetlo

Niečo cez 50-stranový scenár vznikol, a len pomerne nedávno sa dostal do rúk hlavnej predstaviteľky. Weaver aj režisér James Cameron (Votrelci) tvrdia, že scenár od Blomkampa absolútne milovali. Avšak Scott už roky dozadu potvrdil, že Blomkampov Alien 5 nikdy neuzrie svetlo. Piata časť mala byť akýmsi sčasti pokračovaním a sčasti rebootom zároveň. Ignorovať mala tretiu a štvrtú časť, čo znie ako úžasné rozhodnutie.

Po toľkých rokoch to ružovo nevidela ani herečka Sigourney Weaver, ktorá je rada, že Ellen Ripleyovú poslala do dôchodku. Ako minulý rok sama uviedla:

„Ja neviem. Mám pocit, že Ripleyová išla iným smerom. Možno už spravila, čo mala. Teraz by si zaslúžila odpočinok.“

Koncepty z filmu Alien 5

V minulosti sme videli hneď niekoľko koncept artov z filmu Alien 5, a dnes vám prinášame ďalšie. Pochádzajú od umelca Geoffroya Thoorensa a Blomkamp ich zdieľal na svoje sociálne siete. V prípade záujmu ich ešte viac nájdete na Thoorensovej ArtStation stránke.

Kam sa vydá franšíza Votrelec ďalej? Po špekuláciách o tom, akým smerom sa posunie kultová značka pod hlavičkou Disney, už konečne poznáme odpoveď. Minulý rok bol oficiálne predstavený televízny seriál Votrelec, ktorý bude vysielať stanica FX a streamovacia služba Hulu. Producentské kormidlo zoberie do rúk samotný Ridley Scott. Seriál bude vôbec prvou súčasťou franšízy, ktorá sa bude odohrávať na planéte Zem.

„Strašidelná, vzrušujúca jazda zasadená do nie príliš ďalekej budúcnosti tu na Zemi.“

Ako sa vám pozdávajú koncepty z filmu Alien 5? Ste sklamaní, že prednosť dostaly prequely od Scotta? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -