Alien 5 spoznal svoj scenár! Príbeh nám ukáže osud Ellen Ripleyovej. Ale či sa filmu dočkáme, je stále otázne

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Nie je to tak dávno, čo nám herečka Sigourney Weaver oznámila, že sa jej do rúk dostal niečo cez 50 stranový scenár k filmu Alien 5. Na ňom sa vraj pracovalo cez rok a pol a konečne sme sa o budúcnosti tejto vesmírnej franšízy dozvedeli viac.

Teraz sa zdá, že sa celý filmový projekt posunul obrovským krokom vpred, a ak nás tvorcovia neklamú, oficiálny scenár bol dopísaný už v marci 2020.

Alien 4 scenár
Zdroj: bloody-disgusting.com

Film Alien 5 spoznal svoj scenár

Nové informácie sa k nám dostali vďaka produkčnej spoločnosti Brandywine, ktorá nám prezradila niekoľko zaujímavostí. Vo vnútri scenára nájdeme aj slogan: „Vo vesmíre nikto nebude počuť tvoj krik.“ Na titulnej strane dokonca nechýbajú ani dva citáty – od Edgara Allena Poea: „All that we see or seem is but a dream within a dream.” a  „War is hell.” od Tecumseha Shermana.

Ako sa tieto dva citáty slávnych stotožňujú so samotným scenárom zatiaľ netušíme, ale nebolo by zlé to zistiť. No momentálne nič nenasvedčuje tomu, že sa štúdio Disney chystá vyrobiť ďalší film zo série Aliena. A povedzme si to úprimne, ak by sa už žiadny film nikdy neobjavil, neprekážalo by nám to. Predsa len, svoje dni slávy si už táto franšíza prežila a za posledné roky ju akurát tak Ridley Scott pochoval.

Zdroj: www.denofgeek.com

Kam sa podel Blomkampov Alien 5?

Ak by som si mal vybrať medzi Scottom a Blomkampom, siahol by som po druhej možnosti. Pretože práve on pracoval dlhé roky na filme Alien 5, v ktorom sa mali objaviť Sigourney Weaver ako Ripley a Michael Biehna ako Hicks. Vrátiť sa mal aj Newt, ale z dôvodu autorských práv sme nikdy nedostali možnosť uvidieť Blomkampovu verziu.

Ale kto vie, možno niekedy v budúcnosti uvidíme piaty film zo sveta Aliena. No či sa v ňom objaví Weaver je otázne. Tá sa vyjadrila už pred časom veľmi jasne a podľa jej slov by mali nechať Ripley odpočívať v pokoji tam, kde je. No takáto možnosť je nereálna, pretože nový scenár sa točí práve okolo osudu hlavnej protagonistky Ellen Ripley.

Producent Walter Hill nedávno prezradil, že herečka sa celý život podceňovala a potláčala svoje schopnosti, ktorým v niektorých prípadoch nedávala význam. Či má tvorca pravdu, nevieme, ale treba si uvedomiť, že k dnešnému dňu má už Sigourney Weaver 70 rokov. Takže ak chcú film natočiť, mali by sa poponáhľať.

Čo hovoríte na film Alien 5, ktorý už spoznal svoj scenár? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: syfy.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -