Na mobily prichádza ikonický herný horor Alien: Isolation. A to bez kompromisov

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Creative Assembly na novom zariadení

O Alien: Isolation toho bolo povedané naozaj mnoho, avšak viete si predstaviť, že by tento hororový počin vyšiel na mobily? Podľa aktuálnych správ k tomu skutočne dôjde a to už čoskoro. Ako bude vyzerať port pre mobilné zariadenia a mali by sme sa ho báť? To si preberieme v článku.

Alien: Isolation patrí (minimálne v mojich očiach) k najlepším hororovým titulom uplynulej dekády. Je pritom značne bizarné, že na ňom pracovali autori z Creative Assembly, ktorí sa primárne starajú o žáner stratégií. Každopádne, tento science fiction survival výborne kombinoval napätie a strach s prvkami akcie a prežívania. To na opustenej vesmírnej lodi nebolo vôbec jednoduché, pričom práve klaustrofobický element bol v hre fantasticky zúročený.

Onen Votrelec je v dnes preberanom projekte absolútne nevyspytateľným elementom. Nesmrteľný, no o to viac smrtiaci, nebezpečný a krvilačný. Teda rovnaký ako vo výbornej filmovej predlohe. Kvality Alien: Isolation boli ocenené aj v recenziách, no práve mizerné predaje zabránili vzniku plnohodnotného pokračovania. Nikdy sme sa teda nedočkali uspokojivého zakončenia príbehu Amandy Ripley.

Alien: Isolation Mobile
Zdroj: cashify.in

Na mobily prichádza Alien: Isolation

Aby som veci uviedol na pravú mieru, na sequel technicky došlo. Išlo ale o mobilný titul Alien: Blackout, ktorý imitoval koncept Five Nights at Freddy’s. A ani ten nedokázal adekvátne využiť. Tým pádom vznikla nemastná-neslaná mobilná záležitosť, na ktorú sa zhruba týždeň po vydaní celkom zabudlo.

Alien: Isolation ale údajne vyjde na mobily a to bez výraznejších vizuálnych kompromisov. Súčasne zástupcovia zo štúdia Sega (vydavateľstvo) hovoria o funkčnom porte, ktorý príde s kvalitným ovládaním. Hoci ide o starší titul, vyzerá naozaj dobre. Aj na dnešné pomery. Preto sa naskytuje jedna kľúčová otázka? Je možné niečo podobné pretaviť v dobrý mobilný port?

Ja si myslím, že áno, pričom ako najväčší argument takéhoto tvrdenia poslúži Switch verzia z roku 2019. Nalejme si čistého vína, Nintendo Switch nedisponuje najlepším a najsilnejším hardvérom, avšak v recenziách port bodoval. Získaval výborné známky a všeobecný konsenzus je taký, že šlo o kvalitnú „adaptáciu“ originálu.

Preto sa môžeme domnievať, že aj mobilnej verzii bola venovaná rovnaká pozornosť a dočkáme sa dobrého portu, ktorý si uctí originál z roku 2014. A možno vďaka úspechu dôjde i na oficiálnu dvojku, do ktorej by som sa pustil s obrovskou chuťou a radosťou. Na úplný záver možno napísať jediné – dátum vydania je momentálne naplánovaný na 16. decembra 2021. Pochopiteľne, nebude to zadarmo a za plný titul si zaplatíte 14,99 €, čo ale na prítomný obsah (dostupné budú aj DLC) nie je vôbec zlá cenovka. Ak teda bude port kvalitný.

Čo hovoríte na Alien: Isolation pre mobilné zariadenia? Veríte v kvalitu alebo nás čaká trpké sklamanie? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie.

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -