REKLAMA

Nedávno sme v našom článku s názvom “Najočakávanejšie seriály roka 2018” spomínali práve sériu Altered Carbon. Jedná sa o sci-fi seriál od Netflixu, ktorý je založený na cyberpunkovej novele z roku 2002. Pochádza z dielne spisovateľa Richarda Morgana. Fanúšikovia filmov ako sú Blade Runner si nepochybne prídu na svoje. Zatiaľ je potvrdená prvá sezóna, ktorá bude obsahovať 10 dielov. Keďže sa jedná o Netflix, tak sa dá predpokladať, že dostaneme všetkých desať častí hneď v deň vydania. Seriál by mal byť od 2. februára dostupný na Netflixe, takže si počkáme už len necelý mesiac. Zatiaľ, čo čakáme, si pre nás streamovací gigant pripravil ďalší trailer.

Trailer na Altered Carbon od Netflixu

Vedomie môže byť zdigitalizované, ľudské telá sa stávajú zameniteľnými a smrť už nie je trvalá. Altered Carbon je séria s pútavým príbehom vraždy, lásky, sexu a zrady, ktorý sa odohráva viac ako 300 rokov v budúcnosti. Celá spoločnosť sa zmenila kvôli novým technológiám – vedomie sa môže prenášať, ľudské telá sú nahraditeľné a strach zo smrti sa vytratil.

REKLAMA

Hlavnou postavou je Takeshi Kovacs, ktorého stvárnil charizmatický herec Joel Kinnaman – v Suicide Squad si zahral rolu sympatického Ricka Flaga. Kovacs je jediným žijúcim vojakom zo skupiny elitných medzihviezdnych bojovníkov, ktorí boli porazení v povstaní proti novému svetovému poriadku. Jeho myseľ bola po stáročia uväznená, avšak až dokým mu dlho žijúci a enormne bohatý Laurens Bancroft (James Purefoy) neponúkne šancu opäť žiť. Ale nebude to zadarmo, Kovacs musí vyriešiť vraždu. Pýtate sa koho? Musí rozlúštiť vraždu samotného Bancrofta.

Séria pochádza od scenáristky a zároveň producentky menom Laeta Kalogridis (Alita: Battle Angel, Shutter Island). Avšak pomocnú ruku výherca ocenenia Emmy, režisér Miguel Sapochnik, ktorý cenu obdržal za jeho neuveriteľnú prácu na epickej epizóde zo série Game of Thrones s názvom “Battle of the Bastards”. O produkciu sa pre Netflix postará spoločnosť Skydance Television (Manhattan, Grace and Frankie).

My sa nevieme dočkať na to, kedy si konečne toto pútavé sci-fi pozrieme. Dúfame, že seriál nesklame a podarí sa mu zaujať. Tešíte sa aj Vy? Napíšte nám do komentárov!