Pozrite si alternatívny koniec filmu Cyntoryn zvieratiek! Bola by to lepšia verzia hororu?

Nenechajte si ujsť

Vydanie DVD tohtoročného hororu bude obsahovať množstvo bonusov, ale aj alternatívny koniec filmu Cyntoryn zvieratiek. Počin režiséra Kevina Kölscha a Dennisa Widmyera napísal Jeff Buhler, pričom je to už druhá filmová adaptácia tohto konkrétneho románu od Stephena Kinga. Tá nová má toho so starou mnoho spoločného, avšak tvorcovia sa rozhodli pre pár kľúčových zmien. 

horor cyntoryn zvieratiek
Zdroj: denofgeek.com, popsugar.co.uk

Alternatívny koniec filmu Cyntoryn zvieratiek

Koniec je úplne odlišný ako koniec filmu z roku 1989 či dokonca knihy, podľa ktorej sú obe snímky nakrútené. Vo filme sa hlavný hrdina a otec Louis Creed (Jason Clarke) presťahuje so svojou ženou Rachel (Amy Seimetz), dcérou Ellie (Jeté Laurence), synom Gageom (dvojčatá Hugo a Lucas Lavoie) a mačkou Church do nového rodinného domu v Ludlowe. Louis sa čoskoro spriatelí s podivným susedom Judom Crandallom (John Lithgow), ktorého si obľúbi celá rodina Creedovcov.

Jedného dňa zrazí Churcha auto. Jud a Louis pochovajú mačku v tajomnom indiánskom pohrebisku, o ktorom je známe, že privádza z mŕtvych tých, ktorí sú tam pochovaní. Milovaná mačka sa vracia, ale už to nie je ten prítulný mačací priateľ, ktorého rodina poznala. A všetko sa ešte zhorší po tom, ako Ellie zabije nákladné auto a Louis sa rozhodne priviesť späť svoje dievčatko…

Zdroj: pace.ca

Kino verzia…

V tejto verzii Louis vzkriesi mŕtvu Ellie, ktorá sa vráti poriadne desivá, čo otec nechce vidieť. Dievčatko zabije suseda Juda, pobodá svoju matku a nechá ju vykrvácať. Po súboji sa podarí Ellie omráčiť svojho ocka a pochová svoju matku na cintoríne.

Keď sa Louis preberie uvedomí si, akú katastrofu spôsobil a pokúsi sa zabiť nemŕtvu Ellie. Avšak, vzkriesená Rachel ho prebodne, a následne ho s dcérkou pochovajú. Film končí scénou, v ktorej Louis, Rachel a Ellie stoja okolo auta, kde ich čaká chudák malý Gage.

Zdroj: vulture.com

Alternatívny koniec…

Tu bude koniec tak isto temný, i keď nie rovnaký. Tak isto ako v kino verzii Ellie bodne svoju matku a ťahá ju na cintorín. V tom jej chce zabrániť ocko. Film sa presunie k Rachel. Tá sa preberie zo šoku a manžel Louis ju upokojuje a hovorí jej, že všetko bude v poriadku.

Kamera sa pomaly posúva od nich ďalej a môžeme vidieť, že Rachel leží na pohrebisku a pomaly ale isto vykrváca. Je jasné, že Louis sa vráti späť s tým, že: „Všetci budeme opäť rodina.“ V tom sa priblíži ich dcéra Ellie s lopatou.

Mne sa popravde viac páčila kino verzia. Som fanúšik ako knižky, tak aj originálnej verzie a od tejto filmovej z roku 2019 som nič nečakal. Aj preto som ostal milo prekvapený desivou atmosférou, s ktorou prišli režiséri. A veľmi ma teší, že sa knižkám od Kinga začalo dariť.

Páči by sa vám alternatívny koniec filmu Cyntoryn Zvieratiek viac ako ten, ktorý dávali v kinách? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -