v

Amazing stories sa vracajú, bez Spielberga

REKLAMA

érie Amazing Stories z roku 1985 sa k nám vrátia na NBC. Smutnou správou je však tá, že režisér Steven Spielberg sa na pokračovaní nebude podieľať.  Jeho miesto zaberie Bryan Fullar, ktorý sa chystá ukončiť svoje pôsobenie po troch sériach v seriáli Hannibal.

Nové Amazing Stories budú také, aké si ich pamätáte. Nebude chýbať celý rád žánrov ako sú horror, sci-fi, komédia a fantasy. Bryan Fuller  sa taktiež chopí pera a napíše scenár. Pôvodné Amazing Stories sa opierali o dve hlavné obdobia. Spielberg vytvoril šou, ktorá sa zapísala do dejín. Dvanásť krát nominácia na cenu Emmy, z toho si 5 zobrali domov. Universal Television sa bude podieľať na produkcii a značne pomôže vo výrobe. Bryan Fuller si okrem Hannibala skúsil aj “Starz series” American Gods, ktorá je založená na novele od Neila Gaimana.

REKLAMA

Amazing Stories patria medzi takzvané Anthology series, čo znamená, že príbehy  sa odvíjajú inak a každá časť alebo séria môže byť odlišná, či už postavami, alebo dejom. Príkladom sú American Horror Story. Anthology series sú vo svete veľmi obľúbené, takže si myslím, že obnovenie Amazing Stories je veľmi dobrý nápad. Netreba ani zabudnúť na  HBO série Fargo a True Detective, ktoré taktiež využívajú tento spôsob.

Myslíte si, že nové Amazing Stories budú úžasné aj bez Stevena Spielberga?

REKLAMA

Čo si o článku myslíte?

Hrdina

Napísal Branislav Petrus

Kde bolo tam bolo, vlastne ešte nič nebolo. A ani nič nebude, lebo som s******* lenivý. Tak ma nechaj tak a uvidíš, že začnem aj sám. Stačí vedieť ako na mňa. Ďakujem za pochopenie.

Pridaj komentár