Amazon oficiálne kúpil spoločnosť MGM za 8,5 miliardy dolárov

Nenechajte si ujsť

Emma Reichmannová
Emma Reichmannová
Volám sa Emma, mám 23 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu na univerzite v Trnave. Zaujímam sa o novinky hlavne z filmového a seriálového sveta. Okrem toho ma baví hudba, knihy a občas aj technológie.

Došlo k oficiálnemu skúpeniu filmovej spoločnosti MGM firmou Amazon

Informácie boli potvrdené portálom Deadline s tým, že Amazon zaplatil závratných 8,5 miliardy dolárov za to, aby získal prístup k množstvu divácky obľúbených titulov. Séria ako sú James Bond alebo Rocky Balboa tak doplnia ponuku streamovacej platformy Prime Video. Amazon taktiež verí, že tým osloví širší okruh divákov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Informácia o kúpe spoločnosti MGM sa prvýkrát objavila ešte v máji minulého roka. Z dlhodobého hľadiska ide pre Amazon o výhodný krok. Rozšírenie knižnice filmov o jedny z celosvetovo najznámejších filmov pomôže Amazonu v konkurenčnom boji proti gigantom Netflix a Disney+. Oficiálne vyjadrenie od Mikea Hopkinsa, ktorý je na čele Amazon Studios a platformy Amazon Prime Video, znie nasledovne: 

„MGM má takmer storočnú históriu v produkcii výbornej zábavy a my zdieľame ich odhodlanie ponúkať široký výber filmov a televíznych seriálov celosvetovému publiku. Vítame u nás zamestnancov MGM a tešíme sa na to, ako budeme spoločne vytvárať ešte viac príležitostí na doručenie čo najlepších príbehov pre našich zákazníkov.“

Budú nové bondovky dostupné hneď na Amazon Prime Video?

Amazon má odteraz prístup k celosvetovo uznávaným filmom ako je 12 rozhnevaných mužov, Rocky, Poltergeist, Pravá blondínka, Robocop, Mlčanie jahniat, Creed, Thelma & Louise, Tomb Raider, Ružový Panter a mnoho iných. Okrem filmov Amazonu patria aj úspešné seriály Fargo, Príbeh služobníčky a Vikingovia.

Čo sa týka najslávnejšej postavy z dielne MGM – Jamesa Bonda, vyskytli sa isté obavy, že Amazon by všetky ďalšie bondovky presunul do sveta streamingu. To by znamenalo, že diváci by ostali bez možnosti zájsť si naň do kina. Všetky dohady však zmietli zo stola producenti Barbara Broccoli a Michael G. Wilson. Tí fanúšikov bondoviek uistili, že všetky budúce filmy o Jamesovi Bondovi sa budú premietať v kinách tak, ako tomu bolo aj do teraz.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: edition.cnn.com, movieweb.com, hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -