Amazon pracuje na novom seriáli. Hlavnou postavou bude Lisbeth Salander z filmu Muži, ktorí nenávidia ženy

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Po tom, čo sa štúdio Amazon rozhodlo vydať rôzne filmové a seriálové kúsky, si pre nás stále rozkvitajúca streamovacia platforma pripravila niečo nové. Hlavnou postavou bude Lisbeth Salander z knižnej predlohy Millennium od spisovateľa Stiega Larssona.

Seriál, ktorý nesie pracovný názov The Girl with the Dragon Tattoo (Muži, ktorí nenávidia ženy), nemá byť žiadnym pokračovaním. Dejová línia nebude nadväzovať na žiadnu z doterajších adaptácií a taktiež ani na knižnú predlohu. Diváci sa namiesto toho dočkajú modernejšieho príbehu s novými postavami.

Lisbeth Salander
Noomi Rapace ako Lisbeth Salander; Zdroj: denofgeek.com

Kto pre Amazon vyrobí seriál s Lisbeth Salander?

K projektu vo vývoji sa zatiaľ nepripojil žiaden scenárista ani herečka, ale vieme, kto bude seriál produkovať. Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Left Bank Pictures Andy Harries sa upísal ako výkonný producent spoločne s Robom Bullockom. Celkovým producentom bude štúdio Amazon v spojené so Sony Pictures Television.

Andy Harries nie je v pozícii výkonného producenta žiadnym nováčikom a už v minulosti pracoval na viacerých popredných projektoch na malej obrazovke. Na jeho zozname nájdeme seriály ako Quiz od AMC, The Crown od Netflixu alebo Outlander.

Lisbeth Salander
Rooney Mara ako Lisbeth Salander; Zdroj: deadline.com

Čo môžeme od seriálu očakávať?

Lisbeth Salander sa po prvýkrát objavila v knižnej predlohe z roku 2005, pričom švédsky autor pred svojou predčasnou smrťou stihol napísať ešte ďalšie dve pokračovania.

Príbeh sa zameriava na počítačovú hackerku s traumatickou minulosťou, ale to nie je zďaleka všetko. Hlavná protagonistka sa ocitá ešte vo väčšej temnote po tom, čo sa jej podarí objaviť šokujúce tajomstvá siahajúce po celej Európe. Na filmovom plátne sme ju mohli vidieť v roku 2009, kde ju vo filme Muži, ktorí nenávidia ženy stvárnila herečka Noomi Rapace.

dievča v pavúčej sieti
Claire Foy ako Lisbeth Salander; Zdroj: eonline.com

Rapace sa mala objaviť aj v americkej adaptácii z roku 2011, ale jej miesto nahradila Rooney Mara a svojim hereckým výkonom si vyslúžila oscarovú nomináciu za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe. Nový projekt však nebude obsahovať nikoho z pôvodného filmového obsadenia a na oficiálne mená, ako aj na meno režiséra, si budeme musieť ešte počkať.

Poznáte postavu Lisbeth Salander a videli ste všetky predchádzajúce adaptácie? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -