Amazon má na dosah lukratívnu zmluvu. Podarí sa im odkúpiť filmové štúdio MGM za 9 miliárd?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Spoločnosť Amazon rokuje o odkúpení filmového štúdia MGM, ktoré vo svojej knižnici skrýva aj filmovú ikonickú franšízu Jamesa Bonda.

O tejto nezvyčajnej dohode sa hovorí už niekoľko týždňov, ale všetky informácie o nej boli doteraz pred verejnosťou dôkladne utajované. Nové detaily sme sa dozvedeli až po tom, čo bola zverejnená dohoda Discovery o kúpe WarnerMedia za 43 miliárd dolárov.

Zavíta James Bond od MGM na Amazon?

Ako uvádza Deadline, minulý týždeň prebehli obchodné rokovania medzi Amazonom a MGM, no ani jedna zo zúčastnených strán nechcela o potenciálnej dohode diskutovať.

MGM však môžeme bezpochyby zaradiť medzi najvyhľadávanejšie ciele Hollywoodu, a to hlavne z dôvodu očakávaného filmu Nie je čas zomrieť. Ten si zažil za posledné dva roky niekoľko výrazných odkladov z dôvodu pandémie COVID-19 a presne tu začína boj streamovacích platforiem, ktoré by tento posledný akčný kúsok s Danielom Craigom radi videli vo svojej knižnici filmov.

Čo všetko by Amazon získal po podpísaní dohody?

Amazon MGM
Zdroj: screenrant.com

Filmové štúdio MGM sa môže pochváliť naozaj pestrou ponukou filmových či seriálových projektov. Niektoré z nich majú na svojom konte aj prestížne ocenenia, takže čiastka 9 miliárd dolárov je podľa všetkého primeraná. Teda, pokiaľ sa bavíme o Jeffovi Bezosovi, pre ktorého nebude zaplatenie takejto sumy žiadny problém.

V prípade úspechu Amazon získa filmové franšízy ako Rocky, Creed alebo Hobit. No to nie je zďaleka všetko a na zozname filmov nájdeš aj veľa iných zaujímavých filmov – Poltergeist (2015), Sedem statočných (2016), Tomb Raider (2018), Operation Finale (2018), Zrodila sa hviezda (2018) či Rodina Addamsovcov (2019). V ponuke je toho samozrejme oveľa viac, ale na ostatné detaily si ešte musíme nejaký ten čas počkať.

Čo sa týka najbližších filmov od štúdia MGM, Nie je čas zomrieť uvidíme v slovenských kinách 30. septembra 2021. Ďalej tu máme filmy House of Gucci od Ridleyho Scotta (Votrelec) alebo Creed 3 od Micheala B. Jordana. Aj preto nikam neodchádzaj, pretože o všetkých aktualizáciách ohľadom tejto multi-miliardovej dohody ťa budeme informovať.

Čo hovoríš na potenciálny obchod medzi spoločnosťami Amazon a MGM? Zavíta podľa teba James Bond na novú streamovaciu platformu? Názor nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -