Bohovia čínskej mytológie ožívajú v novom traileri na akčný komediálny seriál American Born Chinese

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Obľúbenými filmovými a seriálovými adaptáciami knižných príbehov sú určite mýty. Mnoho ľudí vyrastalo na antických mýtoch o gréckej mytológii, ktoré sú jednoznačne najpopulárnejšie. Postupne sa rokmi dostávajú do povedomia ale aj iné mytológie. Ukazuje nám to aj trailer seriálu American Born Chinese, v ktorom sa môžeme tešiť na akciu a mágiu z prostredia čínskej mytológie.

Seriál je založený na grafickej novele, ktorú vytvoril Gene Luen Yang. V nej je možné vidieť príbeh obyčajného tínedžera Jina Wanga (Ben Wang). Ten počas prvého dňa na strednej škole spoznáva nového študenta, vďaka ktorému sa jeho život zmení o 180 stupňov. Dostane sa vďaka tomu do magickej kolízie svetov a súboja medzi bohmi z čínskej mytológie.

Trailer na seriál American Born Chinese

Tvorcom seriálu je Kelvin Yu (Bob’s Burgers), zatiaľ čo o réžiu sa postaral Destin Daniel Cretton (Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch). V nových záberoch môžeme vidieť to, ako do tínedžerského života Jina Wanga príde nový výmenný študent, tiež Číňan – Wei-Chen (Jim Liu). Avšak ukáže sa, že nie je výmenným študentom z inej krajiny, ale z iného sveta.

Jin sa tak dostáva do sporu bohov, ktorých hrajú tie najväčšie čínske herecké mená. Vidieť môžeme napríklad Oscarom ocenenú Michelle Yeoh ako Guanyin, bohyňu milosrdenstva z čínskeho budhizmu. Ďalej sa ukáže herec Daniel Wu ako opičí kráľ Sun Wukong a v menších rolách aj James Hong ako mýtický Jade Emperor alebo Stephanie Hsu ako bohyňa Shiji Niangniang.

American Born Chinese plagát
Zdroj: instagram.com

K Yeoh, Hongovi a Hsu sa pridá aj ich kolega z filmu Všetko, všade, naraz, herec Ke Huy Quan, ktorý si ale zahrá len „obyčajného človeka“ Freddyho Wonga. Ďalej sa ešte môžeme tešiť na hercov a herečky ako Yeo Yann YannChin Han a Sydney Taylor. Seriál bude mať osem epizód, pričom všetky vyjdú naraz už 24. mája 2023 na streamovacej platforme Disney+.

Čo hovoríte na trailer k tomuto mytologicko-modernému akčnému komediálnemu projektu? Pozriete si ho, keď dorazí na Disney+?

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -