Tvorca American Horror Story láka novými fotkami z natáčania. Odhalili fanúšikovia dej desiatej série?

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

10. séria American Horror Story sa už začala natáčať. Ryan Murphy, tvorca seriálu, si tak nenechal ujsť príležitosť a fanúšikov nalákal na novú dávku temnoty v nových príspevkoch na Instagrame. Jedna fotka je presiaknutá čistým zlom a tá druhá je až príliš… slnečná?

Natáčanie American Horror Story je v plnom prúde

Príspevok na Instagrame Ryana Murphyho nám predstavuje dve postavy. Spoločne so seriálovou veteránkou Leslie Grossman je na fotografii aj Macaulay Culkin. Obidvaja sú oblečení v teplých kožuchoch a zdá sa, že si užívajú príjemnú prechádzku na slnečnej pláži. Sme si však vedomí, že prvé zdanie klame a pokojné prostredie nás v nových dieloch AHS určite nečaká.

Veď aj samotný Murphy nás varoval stručným popisom pod fotografiou: „Niečo zlé prichádza týmto smerom“. Myšlienku si zrejme vypožičal od spisovateľa Raya Bradburyho, ktorý je práve autorom diela Something Wicked This Way Comes. Netreba hádam pripomínať, že kniha je hororového žánru.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ryan Murphy (@mrrpmurphy)

Diváci sú už zvyknutí, že sa seriál skladá zo stáleho alebo opakujúceho sa hereckého obsadenia. Pre Culkina je ale nová séria AHS jeho debutom. Takisto nesmieme zabúdať, že 10. séria je významným míľnikom v histórii AHS a tak sa začína špekulovať, či nám Murphy prinesie príbeh zas o čosi unikátnejší, než všetky predchádzajúce. O tom všetkom sa máme šancu dozvedieť počas momentálneho nakrúcania.

Bájne sirény alebo prví osadníci Ameriky?

Nanešťastie, veľa toho o pripravovanej sérii nevie. Ani dátum vydania, ani hlavný dej. S tým sa ďalej samozrejme pohnúť nevieme, ale fanúšikovské teórie naznačujú zaujímavé veci. Jedna z najznámejších je, že by sme sa príbehovo mohli zamerať na podmorský svet mýtov. Murphy nám už dávnejšie predstavil plagát k novej sérii, na ktorom sú vyobrazené ústa so špicatými zubami, ktoré zdanlivo pripomínajú zuby mytologických sirén. To by sedelo aj k faktu, že natáčanie prebiehalo v okolí pláže.

American Horror Story natáčanie
Zdroj: dailymail.co.uk

Ďalšia teória sa prikláňa viacej k ľudovým poverám. AHS sa momentálne natáča v Provincetown v štáte Massachusetts. Mestečko je známe svojimi temnými poverami, najmä o bytosti menom Black Flash, ktorá krvilačne zabíjala obyvateľov v minulom storočí. Po tom, ako Murphy pridal príspevok s Culkinom, sa na jeho účte objavila aj fotografia dvoch tmavých postáv.

Tie sa až nápadne podobajú na starú verziu upíra Nosferatu, ale ich zhrbené postavy by zodpovedali aj popisu mysteriózneho Black Flasha. Aby toho nebolo málo, Murphy pred pár mesiacmi zverejnil video z konkurzu, v ktorom herec Spencer Novich stvárňuje prazvláštne zlo. Nepripomína vám to náhodou postavy z fotografie?

Posledná úvaha by sa mohla zlúčiť s predošlými. Ak sa nepozeráme na historickú presnosť (ktorá by nesedela ani s kostýmami z natáčania), tak by sa Black Flash mohol stretnúť s prvými osadníkmi Nového Anglicka, keďže Provincetown patrí práve medzi prvé miesta, kde sa pútnici z lode Mayflower dokázali v 17. storočí usadiť. Celkovo sa už dlhšie povráva, že práve Pilgrim by mal byť názov novej série.

Všetko samozrejme zostáva len v teoretickej rovine. Na oficiálne odhalenie deja si budeme musieť ešte chvíľu počkať, ale dovtedy nás tvorca AHS stihne určite prekvapiť niečím novým.

Odhalí nám natáčanie American Horror Story niečo viac alebo si budete musieť počkať na oficiálne vyjadrenie? Vaše postrehy a názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -