Herec Jackie Chan vysvetľuje, prečo už viac nehrá v amerických akčných veľkofilmoch

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hviezda akčných veľkofilmov Jackie Chan a jeho filmy ako Križovatka smrti, Tuxedo, Medailón či Zakázané kráľovstvo sú dobre známe po celom svete. Herec každým ďalším projektom jasne potvrdzuje, že ani vo veku 66 rokov stále nepatrí do starého železa. Svoj multitalent dokázal okrem herectva presadiť aj ako majster bojových umení, komik a v Ázii je dokonca populárny ako spevák.

Hral vo vyše 140 filmoch a nemožno poprieť, že veľká časť z nich pochádza z americkej produkcie. No pokiaľ sledujete jeho tvorbu za posledných pár rokov, tak viete, že sa Chan už nejaký ten piatok vyhýba natáčaniu v Amerike. Prečo je tomu tak?

Jackie Chan Fakty
Zdroj: entertainmentfashionandstyle.wordpress.com

Jackie Chan odmieta americké filmy

Posledným projektom, ktorý točil v Spojených štátoch, je akčný triler Cudzinec (The Foreigner) z roku 2017. Odvtedy je ho vidieť prevažne v čínskych akčných a dramatických snímkach. Presne takým je aj rusko-čínsky fantasy film Iron Mask, známy aj pod menom Viy 2: Journey to China. V ňom sa vôbec po prvýkrát postavil proti Arnoldovi Schwarzeneggerovi a ukážku nájdete na tomto odkaze.

Prečo si teda v poslednom čase vyberá takéto projekty namiesto tých amerických? V nedávnom rozhovore pre filmelier povedal, že „nikdy neopustil Ameriku“, no jednoducho nedokáže „nájsť správny scenár“. Herec prezradil, že filmy, ktoré mu ponúka Hollywood, sú všetky na jedno kopyto.

Jackie Chan fakty
Zdroj: dramafever.com

V každom z nich má stvárniť rovnakú úlohu policajta, no on je omnoho viac zainteresovaný do dramatických úloh. Takto to opísal:

„Chcem sa ubezpečiť, že každý rok môže divák vidieť niekoľko rôznych stránok Jackieho Chana. Bol by som rád, keby ma diváci považovali za herca, ktorý vie robiť akciu, nielen za akčnú hviezdu. Nerád sa opakujem.“

Nemožno poprieť, že Jackie Chan je hercom veľkých kvalít a okrem akčných a komických úloh dokáže stvárniť aj tie vážne a dramatické. Preto dúfame, že mu Hollywood začne ponúkať také úlohy, v ktorých sa on sám bude cítiť dobre.

Ktorý film ikonického Jackieho Chana máte najradšej? O váš názor sa s nami nezabudnite podeliť nižšie v komentároch!

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -