Herný hit Among Us príde v roku 2021 na konzoly. Jedna strana hráčov však ostane sklamaná

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Multiplayer titul Among Us sa stal absolútnym hitom roku 2020, na Steame dokázal v počte aktívnych hráčov prekonať napríklad aj PUBG. Preto nemohol nechýbať na tohtoročnom odovzdávaní herných ocenení The Game Awards, kde premenil dve nominácie na výhry. Stal sa vôbec najlepšou multiplayer hrou a mobilnou hrou roku 2020.

Vývojári z amerického štúdia Innersloth zároveň na akcii potvrdili príchod zatiaľ najväčšej mapy. Niesť bude názov The Airship, je inšpirovaná hernou sériou Henry Stickmin a príde začiatkom roku 2021. Pred týždňom sa hra dostala na platformu Nintendo Switch, kde má dostupný cross-platform s hráčmi na mobilných zariadeniach a počítačoch. Na rozdiel od bezplatnej mobilnej verzie prišla na Switch s cenovkou 5 amerických dolárov.

Kedy príde Among Us na konzoly?

Hráčov však stále zaujíma príchod portu na herné konzoly Xbox a PlayStation. Najnovšie správy jednu z týchto platforiem potvrdili, no druhý tábor hráčov zatiaľ ostane sklamaný. Among Us sa pred pár dňami stal súčasťou služby Xbox Game Pass na PC.

Spolu s týmto oznámením prišla správa o tom, že port na konzoly Xbox príde v roku 2021. Pokiaľ majú hráči predplatený Xbox Game Pass Ultimate, už dnes môžu hrať na PC a budúci rok po vydaní aj na konzolách Xbox One a Xbox Series X/S. Sklamaní teda ostávajú hráči na PlayStation 4 a PlayStation 5, pretože o príchode na túto platformu zatiaľ nepadlo ani slovo.

O čom je hra Among Us?

Hra sa odohráva vo vesmírnom prostredí, v ktorom hráči preberajú jednu z dvoch rolí. Väčšinou je to posádka (Crewmates), ktorá je infiltrovaná vopred stanoveným počtom (1-3) náhodne zvolených podvodníkov (Impostors). Cieľom členov posádky je identifikovať podvodníkov, eliminovať ich a plniť úlohy na mape. Cieľom podvodníkov je zabiť členov posádky bez toho, aby ich niekto identifikoval. Hra má podporu 4–10 hráčov a keďže sa jedná o multiplayer titul, tak najväčšou zábavou je hrať s partiou kamarátov.

Titul po dvoch rokoch od vydania chytil druhý dych, alebo ešte lepšie povedané, prvý dych. Vývojári zo štúdia InnerSloth totiž ešte skôr tento rok oznámili, že ich výtvor hrá 70,000 až 110,000 hráčov za hodinu. A to je priam neuveriteľný rozdiel od 30-50 hráčov za hodinu, čo boli čísla pri originálnom vydaní hry v roku 2018.

Tento obrovský nárast hráčov zapríčinil, že Among Us je dnes veľkým hitom na Twitch.tv a YouTube, hrajú ho jednoducho všetci. Hra je zatiaľ dostupná na PCAndroid, iOS a po novom aj Nintendo Switch. Výhodou je aj nízka cenovka, verzia pre osobné počítače na Steame stojí iba 3,99 €.

Tešíte sa, že príde Among Us na konzoly Xbox, alebo by ste si najradšej zahrali na PlayStation? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -