Analogue Pocket je novou konzolou pre vaše staré Game Boy hry

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Spoločnosť Analogue odhalila novú prenosnú konzolu, ktorú od Nintenda očakávame už niekoľko rokov. Analogue Pocket je totižto všetkým, čím by bol Game Boy v roku 2020. Konzola dokonca vyzerá ako moderný Game Boy a dokáže prehrať hry z kaziet na Game Boy, Game Boy Color či Game Boy Advance.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zahráme si teda viac ako 2700 retro hier, ktoré sme ako deti zbožňovali. Staré Pokémon či Super Mario hry tak máme na dosah ruky. Neskôr budú na konzolu dostupné aj tituly zo Sega Game Gear, Neo Geo Pocket Color, Atari Lynx a podobne, pretože spoločnosť vytvára špeciálny adaptér na kazety iné ako Nintendo.

Analogue Pocket
Zdroj: metro.co.uk

Analogue Pocket je moderný Game Boy

Analogue Pocket disponuje 3.5 palcovým LCD displejom s 665ppi a rozlíšením 1600 x 1440. To znamená, že sa môžeme tešiť na desaťkrát väčšie rozlíšenie v porovnaní s klasickými zariadeniami od Nintenda. Konzola bude poháňaná lithium-ion batériou a nebude chýbať ani USB-C port, slot na SD kartu, 3.5 mm vstup na slúchadlá a taktiež mapovatelné tlačidlá.

Ešte zaujímavejšou informáciou je fakt, že spoločnosť vyvíja aj dock, ktorý môžete pripojiť priamo do televízie. Predávaný bude samostatne, no jeho cenu zatiaľ nepoznáme. Podporovať bude ako Bluetooth ovládače, tak aj tie s káblom. Na rovnakom princípe funguje aj Nintendo Switch, no novinka Nintendo Switch Lite sa tejto funkcie zbavila.

Konzola Analogue Pocket bude dostupná v roku 2020 s cenovkou 199 amerických dolárov. Pôjde o vôbec prvú „handheld“ konzolu od tejto spoločnosti, keďže v minulosti vdýchli druhý dych zariadeniam ako NES (Nt Mini), SNES (Super Nt) či Sega Genesis (Mega Sg).

Otázne je, či bude konzola podporovať ROM súbory uložené na pamäťovej karte. Pokiaľ nie, tak si budeme musieť staré hry zháňať na bazároch a stránkach ako napríklad eBay. Alebo postačí neoficiálny jailbrake firmware, ktorý zdolal aj Analogue NT Mini…

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tak čo, tešíte sa na moderný Game Boy s cenovkou pod 200 €? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: analogue.co, techradar.com, theverge.com, metro.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -