Dočkáme sa konečne filmu The Amazing Spider-Man 3? Garfield sa má údajne čoskoro vrátiť do role Spider-Mana

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Andrew Garfield opäť ako Spider-Man?

U nás síce až v januári, no vo svete je už vonku film Spider-Man: Bez domova. Zatiaľ získava skvelé hodnotenia kritikov a diváci ho milujú, vďaka čomu si približne za dva týždne zarobil miliardu dolárov. Dlhodobo sa rozprávalo o tom, že by sa v ňom mohol ukázať aj Andrew Garfield, opäť ako Spider-Man. Teraz sa však povráva o tom, že by si herec rolu mal zopakovať v ďalších projektoch od štúdia Sony.

Garfield hral Spider-Mana v dvoch filmoch – The Amazing Spider-Man a The Amazing Spider-Man 2 v rozpätí rokov 2012-2014. Aj keď filmy neboli veľmi kriticky úspešné, diváci Garfieldovu verziu Spider-Man doteraz milujú a stále by ho chceli vidieť aspoň v jednom filme, aby mal svoju vlastnú trilógiu. Určite tomu teraz pomohla jeho popularita okolo filmu Spider-Man: Bez domova.

To, že sa vráti do nových projektov, tvrdí Daniel Richtman, ktorý často prináša pravdivé informácie z vnútra štúdií. A niektoré tweety dokonca vraveli to, že by mal byť Spider-Manom vo viacerých projektoch štúdia Sony. Samozrejme, nejde o nič oficiálne a tvrdia to len takéto zdroje, no je to vec, ktorá by sa mohla stať. Garfieldova popularita totiž rokmi poriadne stúpla.

Jeho návrat by dával aj zmysel. Garfield by totiž mohol byť Spider-Manom vo filmovom vesmíre Sony’s Spider-Man Universe, v ktorom je napríklad Venom, Morbius či Kraven, no nemá zatiaľ vlastného Spider-Mana. A ak by jeho vesmír bol iný ako Venomov a Morbiusov, stále môže prejsť k nim cez viac a viac populárny koncept multiverza, ktorý dnes využíva mnoho filmových vesmírov.

Kde by sme ho teda mohli v budúcnosti vidieť?

Ako som už spomínal, mohol by sa objaviť vo filmovom vesmíre po boku Venoma, ktorého stvárňuje Tom Hardy. Bolo by tak možné, že ho uvidíme vo filme Kraven the Hunter, v hlavnej úlohe s Aaronom Taylor-Johnsonom, alebo Venom 3, keďže oba sú už vo výrobe. Bolo by vtipné, ak by v týchto filmoch bol Spider-Man „záporákom“ a my by sme videli, ako boj proti zloduchom vnímajú sami zločinci.

Najpravdepodobnejším projektom je ale stále The Amazing Spider-Man 3. Fanúšikovia už roky volajú po tomto filme a všetci chcú vidieť, ako dopadol stret Rhina a Spider-Mana zo záveru druhej časti. Týmto filmom by aj tento Peter Parker dostal trilógiu a tento filmový vesmír by mal ešte jednu šancu, ako sa vykúpiť z neľútosti kritikov. S odstupom rokov a novou perspektívou by film mohol mať šancu.

Andrew-Garfield-Spiderman-Venom
Garfieldov Spider-Man obalený Venomom na fanúšikovskom plagáte; Zdroj: screengreek.net

Stále je tu aj šanca, že ho uvidíme v Spider-Man: Bez domova, ako napovedajú chýry, no na to si musíme počkať aspoň do januára, ak nie dlhšie. Keďže tento film rozoberá pojem multiverse, očakáva sa tam príchod Spider-Manov z iných vesmírov. Tento koncept však bude rozoberať aj Doctor Strange in the Multiverse of Madness, ktorý vyjde 5. mája 2022.

V ňom sa vraj dočkáme niekoľkých cameí postáv nielen z MCU a jeho alternatívnych realít, ale aj z iných vesmírov. Myslia tým konkrétne filmové Spider-Man vesmíry, Fantastic Four filmové vesmíry či filmový vesmír s X-Menmi. Tam by sa teda mohol ukázať. Možností je naozaj neúrekom a osobne by som vôbec nebol proti tomu, aby sa Andrew Garfield vrátil do role, ktorú zvládal bravúrne.

Čo myslíte, ukáže sa Andrew Garfield ešte niekedy ako Spider-Man? V akom projekte by to podľa vás bolo?

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -