S heslami sa už viac nebudete trápiť. Váš Android dostane geniálnu funkciu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

7 nových funkcií Androidu

Google na svojom oficiálnom blogu zdieľal sedem nových funkcií a aktualizácií systému Android, ktoré sú navrhnuté tak, aby spríjemnili každodenný život používateľov. Ktorá z nich je vaša najobľúbenejšia?

Upravovanie správ po odoslaní

Pri komunikácii cez aplikáciu Správy Google (alternatíva ku natívnym SMS správam v telefóne) môžete po novom upravovať odoslané správy až do 15 minút po odoslaní správy. Funkciu aktivujete podržaním prstom na vami odoslanej správe. Funkcia je užitočná hlavne v prípade opravy preklepov, alebo ak chcete doplniť ďalšie slová.

Pripojenie k hotspotu alebo videohovoru jedným klikom

Nový Android dostane aj funkciu okamžitého hotspotu, vďaka ktorému už nebudete musieť opisovať heslá pre pripojenie zdieľanému internetu. Pre aktiváciu funkcie je potrebné zamieriť do nastavení, kde si aktivujete podporu pre služby naprieč zariadeniami. Následne po zapnutí internetového hotspotu na jednom zariadení uvidíte na druhom iba upozornenie, cez ktoré sa môžete jedným kliknutím pripojiť k hotspotu.

Pre fungovanie služby je potrebné, aby ste boli v oboch zariadeniach prihlásení tým istým Google účtom.

Rovnaká služba umožní aj plynulé prepínanie medzi zariadeniami počas videohovorov Google Meet. Jediným tlačidlom budete môcť videohovor premiestniť napríklad z telefónu na tablet alebo dokonca okno internetového prehliadača na počítači. Platí tu rovnaká podmienka – zariadenia budú musieť byť prihlásené pod jedným Google účtom.

Nové emojis a správa zariadení

Google taktiež predstavil nové kombinácie Emoji Kitchen, ktorá umožňuje vytvárať nálepky a personalizované kombinácie emojis. Po ich vytvorení ich môžete kedykoľvek používať prostredníctvom klávesnice Gboard.

Nové vylepšenie Androidu ocenia aj tí, ktorí naplno využívajú smart domácnosť Google Home. Odteraz bude možné na domovskú obrazovku vášho telefónu alebo tabletu pridať widget s obľúbenými zariadeniami smart domácnosti a ovládať ich cez rýchlu ponuku.

Môžete tiež upravovať vzhľad a veľkosť widgetu alebo vytvárať rýchle akcie, ako napríklad okamžité vypnutie svetiel alebo nastavenie termostatu.

Významné uľahčenie ovládania smart domácnosti od Google prináša aj ďalšia integrácia s operačným systémom Wear OS pre inteligentné hodinky. Odteraz si budete môcť nastaviť skratky pre ovládanie zariadení priamo z dlaždice Google Home.

android telefon
Zdroj: Google

Nové spôsoby platby a odomykanie vozidiel

V USA alebo v Nemecku môžu teraz používatelia hodiniek s Wear OS vykonávať platby pomocou služby PayPal v službe Peňaženka Google. Zatiaľ nie je známe, kedy podobná funkcia dorazí aj na Slovensko.

V poradí siedmou a poslednou novinkou v Androide je rozšírenie ponuky pre funkciu odomykania vozidiel digitálnym kľúčom v telefóne. Takýmto spôsobom už odomknete vybrané modely MINI a čoskoro aj vybrané vozidlá značiek Mercedes-Benz a Polestar.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -