Zoznámte sa so Sabrinou: Nové Android TV zariadenie od Google útočí na streamovacie služby ako Netflix

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Minulý mesiac sa objavili správy, že Google na trh uvedie nový Chromecast Ultra s operačným systémom Android TV.

Novinka nakoniec nesie názov Google Sabrina a bude to Android TV Dongle. Sympatické smart zariadenie upúta dizajnom a je len o niečo väčšie ako súčasný Chromecast.

Google Android TV
Zdroj: checkersaga.com

Google chystá nové Android TV zariadenie

V balení nájdete aj diaľkové ovládanie, ktoré svojim dizajnom pripomína ovládač k virtuálnej realite Daydream View. Okrem kruhového ovládacieho panelu však obsahuje aj 6 rôznych tlačidiel – späť, asistent, domov, obľúbené, play/pauza a stlmenie hlasitosti.

Sabrina je poháňaná čipsetom Amlogic a prinesie so sebou aj podporu Dolby Audio. Očakáva sa, že zariadenie bude obsahovať rozšírené a ľahko používateľné užívateľské rozhranie. Takýmto krokom by sa eliminovala potreba využívať Chromecast, z dôvodu presunu obsahu z mobilného zariadenia na televízor.

Google Android TV
Zdroj: gizmochina.com

Premenuje sa Android TV na Google TV?

Spoločnosť Google pravdepodobne plánuje zmeniť názov svojho operačného systému do televízorov. Zmena by sa mala dostaviť hneď po uvedení Sabriny na trh a po novom jej dal Google príznačný názov Google TV.

Ako si môžete všimnúť na obrázku vyššie v článku, domovská obrazovka softvéru obsahuje viditeľné kategórie (For you, Movies, TV, Live, Apps a My Library), pričom vyhľadávanie je situované v ľavom hornom rohu. Rozloženie vyzerá dosť podobne tomu, ako môžeme vidieť pri súčasnom rozložení Play Store na Android TV.

Oválny dizajn zariadenia sa dostaví v troch farbách – ružová, biela a čierna. Novinka by sa taktiež mala zaradiť do rodiny „smart domácnosť“, v ktorej nájdeme produkty Google Nets a stáť bude približne 80 dolárov. No kedy nám to oficiálne potvrdí aj Google netušíme.

Všetko dôležité sme sa mali dozvedieť na eventoch Google I/O a predstavení Androidu 11. Obe udalosti boli však z dôvodu pandémie koronavírusu preložené a na viac informácií si budeme musieť počkať online.

Čo hovoríte na nové Google zariadenie Android TV Dongle, ktoré tvorcovia nazvali Sabrina? O vaše názory sa s nami  môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: xda.decelopers.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -