Aj Andyho Samberga budeme počuť vo filme Spider-Man: Cez paralelné svety. Ktorého Spideyho nadaboval?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Andy Samberg v Spider-Man: Cez paralelné svety

Leto nemôže odštartovať lepšie než kvalitným animákom. Aspoň to teda očakávame od pokračovania filmu Spider-Man: Paralelné svety, ktorý v roku 2018 priniesol ako do animácie, tak aj do komiksoviek poriadnu dávku čerstvého vzduchu. Druhá časť s názvom Spider-Man: Cez paralelné svety je už o pár dní tu a my sa až teraz dozvedáme, že v ňom nadaboval jednu postavu aj Andy Samberg.

Pridá sa k už aj tak nadupanému obsadeniu. Do hlavných rolí sa opäť vrátia herci ako Shameik Moore (Miles Morales), Hailee Steinfeld (Gwen Stacy) či Jake Johnson (Peter B. Parker). „Zelenáčmi“ budú ale Oscar Isaac (Miguel O’Hara), Issa Rae (Jessica Drew), Karani Soni (Pavitr Prabhakar) a Daniel Kaluuya (Hobie Brown). A najnovšie do obsadenia Spider-ľudí pribudli aj Amandla Stenberg a Andy Samberg.

Amandla Stenberg Spider-Byter Cez paralelné svety
Zdroj: instagram.com

Samberg sa zhostí úlohy Petrovho klona

Stenberg si zahrá ženského Spideyho menom Spider-Byte. Táto hrdinka totiž zachraňuje svet v kyberpriestore. Samberga ale budeme počuť ako Spider-Mana, o ktorom sme už dlho vedeli, že sa vo filme ukáže. Veľmi dlho nám ale nebolo prezradené meno herca, ktorý mu prepožičia hlas. Podľa jedného z režisérov to dokonca do prvého premietania filmu nevedeli ani ostatní herci.

Samberg totiž nadaboval postavu menom Ben Reilly/Scarlet Spider. V komiksoch ide o klona pôvodného Spider-Mana, Petra Parkera. Postavu vytvoril spisovateľ Gerry Conway, pričom debutovala v roku 1975 v komikse The Amazing Spider-Man #149. Odvtedy sme ju mohli vidieť ale aj v niekoľkých animovaných projektoch a postava sa v dnešnej dobe teší pomerne veľkej obľube.

Andy Samberg Ben Reilly Scarlet Spider Cez paralelné svety
Zdroj: instagram.com

V komiksoch sme ho v rôznych obdobiach mohli vidieť pod rôznymi menami ako hrdinu, anti-hrdinu aj záporáka. Ben v komiksoch taktiež mnohokrát zomrel, avšak neustále ho niekto priviedol naspäť k životu. Podľa Smrti zomrel viac ako ktokoľvek iný v Marvel vesmíre. To, že postavu v novom animáku nadabuje Sandberg, nám prezradilo štúdio Sony cez svoje sociálne siete.

Čakajú nás stovky Spider-Manov v jednom filme

Scarlet Spider spolu s ostatnými, vyššie spomenutými Spider-Manmi budú len malou kvapkou v mori variantov tejto známej postavy. Pôvodne nám bolo totiž povedané, že máme čakať až 240 nových pavúčích postáv v 6 rôznych animáciách. To číslo sa ale zmenilo po novej informácii od ďalšieho z režisérov filmu. Naposledy, keď sa pozeral, tak bolo v animáku približne až 280 postáv.

Spider-Man cez paralelné svety
Zdroj: gizmodo.com

Samozrejme, väčšina bude skôr v pozadí a nebude mať nejaký špecifický charakter. Na druhú stranu ale potvrdil, že až 95 z nich je pomenovaných. Môžeme teda tak trochu predpokladať, že tieto postavy budú viac než len v pozadí a z najdlhšieho animovaného filmu Hollywoodu (2 hod. a 20 min.) si stihnú ukradnúť aspoň niekoľko sekúnd. Film sa na pavučine vhupne do našich kín už 1. júna 2023.

Čo hovoríte na nové dabingové odhalenie? Máte radi Andyho Samberga a tešíte sa na jeho rolu vo filme? Dajte nám to vedieť do komentárov.

Zdroj: cbr.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -