Filmy

Colin Farrell a Andy Serkis vo filme Batman? Poznáme ich možné postavy

Štúdiá DC a Warner Bros. to s filmom Joker naozaj vyhrali a všetko nasvedčuje tomu, že podobnou cestou pôjde aj sólový The Batman. Oni predsa vždy vedeli tvoriť kvalitné superhrdinské filmy, len univerzum DCEU je trochu krokom vedľa. Úplne nový a samostatný príbeh o Temnom rytierovi vytvára režisér Matt Reeves.

Ten má na konte tituly ako Vojna o planétu opíc, Ulica Cloverfield 10 alebo Cloverfield: Monštrum. O kvalitu jeho režisérskej ruky sa tak určite nemusíme obávať. Pôvodne sa mal o film postarať Ben Affleck a zároveň si zahrať aj titulnú úlohu, no ten už svoj plášť navždy povesil na klinec.

Samotný príbeh sa zatiaľ skrýva pod rúškom tajomstva. Vieme len to, že Bruce Wayne bude v meste Gotham City ako Batman zabehnutý už niekoľko rokov. Taktiež konečne uvidíme jeho detektívnu stránku, ktorú poznáme hlavne z hier a komiksov. Žáner by sa mal niesť v temnom “noir” štýle, na čo sa neuveriteľne tešíme.

robert pattinson ako batman

Zdroj: nypost.com

Netopierieho muža samozrejme stvárni Robert Pattinson, ktorý svoj herecký talent naposledy preukázal vo filmoch ako High Life, The Lighthouse či The King. Nedávne informácie hovoria, že herec začal kvôli filmu trénovať brazílske jiu-jitsu s trénerom Keanu Reevesa, Vina Diesela a trénoval aj Ashtona Kutchera.

Zárukou kvality zatiaľ vyzerá byť aj jeho neuveriteľné herecké obsadenie. Film už spoznal svoju Catwoman, Riddlera a komisára Gordona. Mačaciu zlodejku šperkov stvárni krásna Zoë Kravitz (Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny), Hádankára si zahrá Paul Dano (Zmiznutie) a v úlohe Jima Gordona uvidíme Jeffrey Wrighta (Westworld).

Ďalej by sa mal vo filme objaviť aj zloduch Penguin a rozprávalo sa aj o zvodnej Poison Ivy. Práve do role Penguina bol pôvodne zvažovaný herec Jonah Hill, ktorý sa však so štúdiom nedohodol na dostatočnom finančnom ohodnotení. Teraz však poznáme hneď dve nové potenciálne obsadenia, ktoré vyzerajú naozaj horúco.

Batman

Zľava: Zoë Kravitz (Catwoman), Paul Dano (Riddler), Jeffrey Wright (Jim Gordon); Zdroj: imdb.com, indiewire.com, moscot.com

Andy Serkis a Colin Farrell vo filme Batman?

Týkajú sa úloh Penguina a komorníka Alfreda Pennywortha. Naozaj neočakávaným výberom do role Penguina je herec Colin Farrell (V Bruggách, Dumbo). Ten si zloducha zahral napríklad vo filme Fantastické zvery a ich výskyt alebo dokonca v komiksovke Daredevil z roku 2003. Ide o naozaj zaujímavú voľbu a veríme, že prekonať herca Danny DeVita (Batman sa vracia) v úlohe Oswalda Cobblepota a.k.a. Penguina naozaj nebude jednoduché.

Batmanovho dvorného komorníka Alfreda by zas podľa najnovších informácií mal stvárniť herec a režisér Andy Serkis. Ten už s režisérom Mattom Reevesom spolupracoval na filmoch zo série Planéta opíc, takže by išlo o výbornú súhru.

Batman

Zľava: Colin Farrell (Penguin), Andy Serkis (Alfred); Zdroj: newsweek.com, hollywoodreporter.com

Serkis je naozaj známym hercom vo sfére “motion capture” natáčania – jeho tvár ste mohli vidieť v postavách ako Glum (Pán prsteňov) alebo práve Caesar (Planéta opíc). Mimo toho si zahral aj zloducha v Marvel Cinematic Universe – Ulyssesa Klauea vo filmoch Black Panther a Avengers: Age of Ultron.

V úlohe režiséra sa už postaral o filmy Nádych pre lásku, Mowgli: Legend of the Jungle a najnovšie má na starosti aj film Venom 2 pre Sony a Marvel. Obaja títo herci sú zatiaľ vo fáze vyjednávania a riešenie, takže ich obsadenie zatiaľ nie je oficiálne. Je však veľmi pravdepodobné, že aspoň jedného z nich vo filme The Batman uvidíme.

Začiatok natáčania je naplánovaný začiatkom roku 2020 a samotný film uvidíme v kinách 25. júna 2021.

Zdroj: screenrant.com, cinemablend.com, cinemablend.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

  Filmy

  Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

  Filmy

  Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

  Filmy

  6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

  Pridaj komentár