Filmy

Do kín príde ďalší krátky animák od Pixaru menom Bao! O čom bude a kedy ho uvidíme?

Pixar si pre nás chystá opäť ďalší animovaný film. Podľa všetkého sa jedná o krátky animák, ktorý by mal byť zrežírovaný po prvýkrát v histórii štúdia ženou. Tou sa stala Domee Shi. Jednať by sa malo o krátky 7 a pol minútový animák, ktorý bude o kuchárskej bájke. Tá rozpráva príbeh ženy čínsko-kanadského pôvodu, ktorá trpí depresiami z toho, že nemá deti. To však až do momentu, keď sa jeden z jej vlastnoručne spravených knedlíkov prebudí k životu a dostane tak druhú šancu stať sa matkou. Tento krátky animák uvidíme v kinách už toto, v spojení s Rodinkou úžasných 2 – presnejšie 2. augusta.

animák od Pixaru menom Bao

Režisérka filmu, Domee Shi, Zdroj: cartoonbrew.com

Animák od Pixaru menom Bao

Názov “Bao” má v Číne dva významy. Jeden z nich predstavuje dusený knedlík, no tým druhým je “niečo vzácne, poklad“, tvrdí Shi. Keď ľudia po prvý krát započuli o príbehu, ktorý Pixar pripravuje, tak tí, ktorých rodičia sú ázijského pôvodu alebo imigranti režisérku kontaktovali s tým, že by sa na tomto krátkom animáku chceli podieľať. Podobne to tak bolo už v minulosti s ďalším animákom od Pixaru. Presnejšie s minuloročným Cocom, kedy sa do projektu zapojila latinsko-americká komunita.

“Dostali sme mnoho emailov od ľudí, ktorí sa stotožňovali s postavou matky či postavou knedlíku, s tým, že hovorili “Počkať, to som ja” alebo “To sú moji rodičia” či “Akurát sa s tým snažím vysporiadať.” vysvetľuje režisérka, Domee Shi

animák od Pixaru menom Bao

Zdroj: collider.com

Do animáku sa zapojila aj matka samotnej režisérky. Poslúžila ako kultúrny konzultant a poskytla demá ručného vyrábania knedlíkov.

“Naši technickí režiséri a tím, ktorý má na starosti špeciálne efekty priložili kameru neuveriteľne blízko k jej rukám a natočili každý jeden malý detail toho, ako prekladala cesto, ako narezala každý kúsok a ako každý jeden kúsok cesta vyšúlala v perfektný tvar knedlíka. V podstate sme použili zábery, na ktorých sú jej ruky ako predlohu k animácii.”

Všetci dobre poznáme Pixar a vieme, aké neuveriteľné špeciálne efekty dokážu vytvoriť –  od explózii cez vodu, od rozruchu až po oheň a ohňostroje. Podľa všetkého však jednou z najväčších výziev bolo plnenie mäsa do knedlíkov, ktoré vraj položilo ich oddelenie až do kolien. Vraj bolo nesmierne ťažké vytvoriť takéto scény, kde zistili, že hranica medzi niečím chutne vyzerajúcim a veľmi nechutným je naozaj tenká. Režisérka tvrdí, že práve toto považuje za ich najväčší úspech.

My už sa teraz nevieme dočkať na to, kedy si tento animák pozrieme! A čo vy? Plánujete ísť do kina na Rodinku úžasných 2 a pozrieť si aj Bao? Napíšte nám do komentárov.

About author

my life is a meme
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár