Kráľ Šamanov dostane pokračovanie. Hlavnou postavou bude Hana Asakura, syn Yoha a Anny

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Kráľ Šamanov dostane pokračovanie

Nový Kráľ Šamanov ukončil svoju 52-dielnu púť a po finále oznámil pokračovanie. Japonské štúdio Bridge začalo reboot vysielať v roku 2021 a posledná epizóda bola odvysielaná na stanici TV Tokyo v týchto dňoch. Na západnom trhu je anime Shaman King exkluzívne pre Netflix, kde sú s vysielaním trochu pozadu. V čase vzniku článku nájdete na streamovacej službe 38 častí z celkových 52, no s kompletnými českými titulkami.

Nová verzia anime dokázala adaptovať všetkých 35 zväzkov mangy, čo sa pôvodnému seriálu nikdy nepodarilo. Ten bol vysielaný medzi rokmi 2001-2002 a síce mal až 64 epizód, no skončil ešte pred mangou – ktorá vychádzala do roku 2004 – a tým pádom neadaptoval celý príbeh. Minuloročný Shaman King sa tak od originálneho anime výrazne líši a má podstatne rýchlejší spád. Pre príklad, v pôvodnom seriáli sa Manta (Morty) stal šamanom s duchom Mosukeho, čo sa v mange a reboote nestalo.

Shaman King Flowers

Koniec finále nás zaviedol sedem rokov do budúcnosti od konca turnaju Shaman Fight, po ktorom sa Hao stal Kráľom Šamanov. Hlavné postavy sa vrátili žiť späť na Zem, kde je nám predstavený Hana Asakura – syn Yoha a Anny. Dospelé verzie postáv sa po rokoch stretávajú a Tao Ren má dieťa s Jeanne. Následne bol predstavený krátky teaser, ktorý oficiálne potvrdil pokračovanie s názvom Shaman King Flowers. Rovnomenná manga vychádzala medzi rokmi 2012-2014, no príbeh nebol dokončený.

Manga sledovala Hana Asakuru približne 16 rokov po udalostiach pôvodného Shaman Kinga. Hana vyrástol a stalo sa z neho lenivé, no brutálne dieťa. Štúdium má na háku, často vynecháva hodiny, dostáva sa do bitiek medzi gangmi a každodenný život ho veľmi nudí (má to v génoch). Všetko sa zmení, keď členovia vetvy rodu Asakura – Yohane a Luca – prídu vyzvať a zabiť Hana a jeho otca Yoha, aby zaujali miesto ako hlavná rodina. Hana sa začína učiť o „Flower of Maize“, čo bola bitka medzi Haom a predchádzajúcim Kráľom Šamanov YVS.

Viac informácií o pokračovaní Shaman King Flowers vrátane dátumu vydania zatiaľ nepoznáme. Môžeme však predpokladať, že bude rovnako vysielané na Netflixe.

Potešila vás správa, že nové anime Kráľ Šamanov dostane pokračovanie? Videli ste všetkých 52 epizód alebo seriál sledujete na Netflixe? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: animecorner.me

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -