ANIME sezóna 2019: TOP 3 a viac najlepších príbehov tohto leta

Nenechajte si ujsť

Ako dopadla anime sezóna leto 2019?

Anime sezóna leto 2019 – Očakávania boli obrovské, keďže anime sezóna jar bola neskutočne úspešná. V lete majú podaktorí z nás prázdniny, takže sme sa po správnosti nevedeli dočkať blockbustera medzi sezónami. Bomba a hype však neprišli, štart bol pomalý, keďže polovica zo všetkých sérii rapídne klesla po prvom dieli nielen kvalitou vizuálu, ale aj príbehovo. Nuda však určite nebola…

Zdroj: nerdist.com

Množstvo sérií som síce nedopozeral, a priznám sa, pri niektorých som rovno skončil po dvoch dieloch. Pri anime to však nikdy nevadí, stále sa môžeme vrátiť k pôvodnému materiálu a to mange. Tá býva väčšinou vždy kvalitnejšia a anime poslúžilo ako návnada. Spomeniem preto aspoň tie, ktoré by mohli zaujať vás.

Dr. Stone

Koncept anime je viac ako edukatívne zaujímavý. Všetci na Zemi záhadným spôsobom skameneli a po viac ako 3 000 rokoch sa poniektorí prebrali. A neostáva im nič iné, ako obnoviť našu civilizáciu. Dostali sme dve možnosti: buď ísť cestou vedy (hlavná téma anime), alebo sily. Po prvých pár dieloch sa skvelý príbeh zrazu rozdelil a sledovali sme iné postavy, ktoré vôbec nezaujali. Nevadí, príbeh sa, dúfam, opäť vráti k tomu najlepšiemu zo začiatku.

Zdroj: honeysanime.com

Lord El-Melloi II Case Files: Rail Zeppelin Grace Note

Svojský, ale o to zaujímavejší spin-off (príbeh z rozvinutého sveta) Fate/Zero, v ktorom sa detektívne rieši na spôsob príbehov Sherlocka alebo To je vražda, napísala. Má to svoje fantasy elementy, a pokiaľ môžete svet Fate/Zero, určite vám anime sériu iba a len odporúčam.

Zdroj: anitrendz.net

Senki Zesshou Symphogear XV

Priznám sa, nevidel som ani jednu predošlú sériu, a o to príjemnejší šok som zažil. Dievčatká sa tu menia na bojové bohyne s tým, že pri každom súboji si baby spievajú originálny rockom nabitý song. A to dodáva súbojom poriadne gule.

https://www.youtube.com/watch?v=evqDh9fPnFY

To the Abandoned Sacred Beasts

Anime, ktoré ma úplne dostalo svojím prvým dielom. Zaujímavý príbeh (i keď už sme ho videli), nádherný vizuál, krvavá akcia a skvelý antihrdina. Fanúšik sa teší na druhý diel, a v tom príde zmena vizuálu (niekto zase šetril a iba navnadil), ktorá celé čaro skoro zabije. Napriek tomu som anime dopozeral, no škoda. Potenciál tam stále je.

Víťazná trojka bez poradového čísla ale…

Fire Force – ŠPECIÁLNA CENA: Vypadli mi obe očné bulvy

Tvorcovi anime/mangy Soul Eater sa podarilo vyprodukovať ďalší hit s názvom Fire Force. V ňom sa špeciálna jednotka venuje haseniu infernalov (ohňom zmutovaní ľudia). Napriek žánru shonen (typické bojové anime) má niečo navyše. Síce má anime zdĺhavý príbeh (bude to zase epos), ale má aj vizuálne orgazmické súboje plné plameňov a ohňa. A tie môžem pozerať stále dookola…

Demon Slayer – ŠPECIÁLNA CENA: Emočné K.O.

Krvavá cesta súrodencov Tanjira a Nezuko za vykúpením ma diel čo diel emocionálne vyšťavila. A myslím to v dobrom. Skvelý soundtrack, nádherný príbeh, plný vizuálne vyšperkovaných súbojov s originálnymi schopnosťami, ako aj postavami.

Všetky postavy sa mi dostali pod kožu a je jedno, či na strane dobra alebo zla. O to viac každá jedna smrť zabolí… A tých je veru viac ako v seriáli Games of Thrones. Po epizóde číslo 19 doslova vybuchol Twitter a prvýkrát v histórii sa po celom svete štebotalo hlavne o anime.

https://www.youtube.com/watch?v=Qva036J_evc

Vinland Saga – ŠPECIÁLNA CENA: Historické vzdelávanie krvou

Inteligentne napísané anime, s historickými reálnymi predobrazmi, skoro dokonalým splynutím CGI grafiky s kresbou (kamera sa hýbe ako v Matrixe), emóciami nabitý dej a k tomu krutosť samotného vikingského života.

Takéto niečo to nebolo už dlho. Mladý Thorfin to bude mať na svojej ceste ešte poriadne ťažké. A nedá sa mu nefandiť. To, čo zažil za svoj krátky život, by som neprial ani najhoršiemu nepriateľovi.

Takto v skratke dopadla anime sezóna leto 2019. Ktoré zo sérií vás oslovili najviac? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: youtube.com, Vohan [Anime, Gaming & more], Kai2 kun, animelab, AnimeTV チェーン, myanimelist.net, AnimeTV チェーン, 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -